PARTNER PORTALU
Modny dach: postaw na dachówkę ceramiczną

Modny dach: postaw na dachówkę ceramiczną

Autor: Anna Sołomiewicz
24 maj 2016 07:57

Jeśli marzy nam się urokliwy dom w klasycznym wydaniu to najlepiej sprawdzi się dwuspadowy dach pokryty prawdziwą ceramiką.

Dachówki ceramiczne są cenione ze względu na walory estetyczne i doskonale parametry techniczne. Są m.in. mrozoodporne i odporne na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych tj. deszcz, śnieg czy porywiste wiatry. Dzięki niskiej nasiąkliwości nie pękają pod wpływem niskich temperatur, są także niepalne i wytrzymałe. Pokryte angobą oraz glazurą wykazują zwiększoną odporność na zabrudzenia, porastanie mchem i osadzanie się zanieczyszczeń.

Wśród wielu oferowanych systemów warto zwrócić uwagę na dachówkę MONZAplus firmy Röben, której nazwa zawierająca słowo „plus” podkreśla duży format tego materiału pokryciowego. Jednak i inne cechy systemu niosą ze sobą zdecydowanie więcej „plusów”. Dachówki wykonano z naturalnych surowców – gliny, są długowieczne i posiadają 30-letnią gwarancję.

Szybkie krycie

Podstawowym wyróżnikiem dachówki jest jej rozmiar: jest zdecydowanie większa niż dachówki standardowe (ok. 464 x 304 mm). Duży format znacznie skraca montaż pokrycia – duże dachówki po prostu kładzie się szybciej, a na metr kwadratowy zużywamy tylko ok.10 sztuk. Ze względu na swój rozmiar MONZAplus doskonale sprawdzi się na dużych i nieskomplikowanych pokryciach.

Niższy koszt materiału

Większy format dachówki oznacza, że do pokrycia dachu potrzebujemy, a więc i kupujemy mniej materiału niż w przypadku pokryć standardowych. Dodatkowo, do montażu pokrycia zużyta zostanie mniejsza liczba łat, co również przekłada się na wymierne oszczędności.

Precyzyjna konstrukcja

Dachówka MONZAplus to dachówka zakładkowa, którą montuje się za pomocą umieszczonych na górnej i bocznej krawędzi zamków. Ich konstrukcja zapobiega przelewaniu się wody deszczowej, a więc wpływa na zwiększenie szczelności całego pokrycia. Dodatkowo zamki wyposażono w specjalne wgłębienia (tzw. „ząbki”), które pozwalają na stabilne mocowanie (spinanie) dachówek klamrami. Dzięki takiemu rozwiązaniu pokrycie jest zabezpieczone przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, np. silnymi wiatrami.

Popularna kolorystyka

Dachówki z systemu MONZAplus dostępne są w sześciu kolorach: miedzianym angobowanym, kasztanowym angobowanym, Maduro glazurowanym, Tobago glazurowanym, Trentino glazurowanym i antracytowym angobowanym. Zwolennicy zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej stylistyki bez problemu dobiorą kolor, który najlepiej będzie prezentować się na dachu, dobrze łącząc się z wyglądem całego budynku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także