PARTNER PORTALU
Nawierzchnie i ścieżki ogrodowe. Nowa palisada łupana

Nawierzchnie i ścieżki ogrodowe. Nowa palisada łupana

Autor: Katarzyna Masłowska
28 maj 2019 07:56

Zagospodarowanie działki położonej na pofałdowanym terenie to oprócz dużych możliwości aranżacyjnych konieczność zabezpieczenia skarp, uskoków, czy bocznych krawędzi schodów. Zwykle używa się do tego palisad i elementów krawężnikowych.

Do odpowiedniego wytyczenia i zabezpieczenie bocznych krawędzi schodów, jak i ścieżek ogrodowych stosuje się palisady i elementy krawężnikowe. Umiejętnie wkomponowana w przestrzeń palisada może pełnić również rolę elementu schodów terenowych, albo niewielkiego murku oporowego.

W takich przypadkach warto postawić na rozwiązania zbliżone do naturalnej skały, która wkomponuje się w zieleń i otaczającą dom przyrodę. Dobrym przykładem materiału spełniającego te wymagania może być Palisada Łupana firmy Buszrem.

Zobacz także: Narzędzia ogrodowe. To Ci się przyda wiosną i latem

Odpowiednio dobrane kruszywa i barwniki pozwoliły uzyskać wygląd zbliżony do naturalnych bloków skalnych. Powierzchnia łupana to dwie przeciwległe płaszczyzny boczne oraz płaszczyzna górna. Ułatwia to jej układanie. Dostępne w sprzedaży barwy to: melanż antracytowy, granit, karmel.

Ciekawa pod względem rzeźby terenu działka jest świetnym pretekstem do zaprojektowania ciekawego ogrodu. Wymaga to oczywiście przemyślenia kwestii nie tylko estetycznych, ale również ergonomicznych i technicznych. Efekt tej pracy na pewno wynagrodzi włożony wysiłek. A w uzyskaniu przestrzeni jedynych w swoim rodzaju Palisada Łupana będzie z pewnością pomocna.

Palisada Łupana
Producent: Buszrem
Wymiary: 12 x 12 x 50cm
Kolory: melanż antracytowy, granit, karmel
Cena 24,60 zł/ szt brutto

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także