×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nawierzchnie wokół domu - fakty i mity o granicie

Nawierzchnie wokół domu - fakty i mity o granicie

Autor: Katarzyna Masłowska
Dodano: 01 paź 2019 11:05
Zaktualizowano: 21 paź 2019 13:00

Przy wyborze materiałów budowlanych często zastanawiamy się, czy będą one trwałe i posłużą na lata. Czy materiał sprosta naszym oczekiwaniom, a gwarancja producenta jest wiarygodna?

A przede wszystkim – czy materiał, który wybieramy z natury jest odporny i nadaje się do wykończenia przestrzeni wokół domu, ale i wnętrza. Dlatego eksperci marki Granit Naturalny postanowili wyjść naprzeciw najczęściej pojawiającym się faktom i mitom dotyczącym surowca, jakim jest granit naturalny.

Granit jest odporny na czynniki zewnętrzne — PRAWDA

Niewątpliwie, to duża zaleta tego materiału — mówi ekspert z marki Granit Naturalny Marcin Głydziak. Kamień cieszy się dużą wytrzymałością na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Nawet przy wysokich temperaturach jest odporny na promienie UV, dlatego ryzyko nie istnieje odbarwienia.

Zobacz także: Dom z płaskim dachem. Te projekty Cię zachwycą!

W trakcie spadku temperatur granit nie pęka. A dzięki małej nasiąkliwości granitu, nie straszne mu deszcze. Czasem produkty z granitu posiadają właściwości samoodladzające.

Granit naturalny łatwo ulega kruszeniu — MIT

Zarówno w przypadku warunków atmosferycznych, tak i pod wpływem dużego nacisku – granit nie ulega zniszczeniu. Dlatego w miejscach, gdzie ruch jest wyjątkowo nasilony, granit jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż materiał jest bardzo wytrzymały i nie ulegnie pokruszeniu lub pęknięciu. Warto jedna pamiętać, że aby nie doszło do uszkodzenia produktu granitowego, należy dobrać odpowiednią grubość i musi on być odpowiednio ułożony.

Granit trzeba impregnować — MIT

Zdecydowanie nie trzeba. Materiał nie potrzebuje środków chemicznych. Granit charakteryzuje się małą nasiąkliwością, dzięki czemu plamy nie wchłaniają się bądź znikają po krótkim czasie. Do czyszczenia można używać myjki ciśnieniowej, bez ryzyka powstania zarysowań i uszkodzeń.

Granit nadaje się do aranżacji tarasu — PRAWDA

Granit naturalny doskonale nadaje się na taras, podjazd i schody, ale to nie jedyne jego zastosowanie. Może być wykorzystany także wewnątrz pomieszczenia jako kamień dekoracyjny.

Płyty granitowe nie zawierają właściwości antypoślizgowych — MIT

Granit naturalny jest materiałem, który może ulegać obróbce i wykończeniu. W zależności od miejsca przeznaczenia i potrzeb, jakie ma spełniać, można poddawać go płomieniowaniu, które zapewnia właściwości antypoślizgowe. W ten sposób bezpieczeństwo domowników jest zagwarantowane, ponieważ nawierzchnia po zabiegu płomieniowania staje się chropowata i matowa.

Granit jest nie tylko w 100% naturalnym materiałem, jest materiałem o bardzo długiej żywotności. Cechuje się prostotą i praktycznością, a przy tym jest bardzo elegancki i unikatowy. Produkt może służyć przez długi czas, gdyż starzeje się bardzo powoli. Jeżeli nie lubisz zmian, ten materiał pozostanie z Tobą na lata.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także