PARTNER PORTALU
Nawierzchnie wokół domu - modne płyty wielkoformatowe

Nawierzchnie wokół domu - modne płyty wielkoformatowe

Autor: Anna Usakiewicz
18 lut 2020 07:35

Nawierzchnie wykonane z płyt i kostki betonowej od lat bezsprzecznie królują w aranżacji przestrzeni wokół budynków. W 2020 roku ten trend się z pewnością nie zmieni. Szczególną popularnością cieszą się nawierzchnie wykonane z dużych płyt betonowych.

Trend ten jest widoczny zarówno w projektowaniu tarasów, ścieżek oraz podjazdów przy domach jednorodzinnych, jak i placów zlokalizowanych w centrach miast, przy biurowcach i centrach handlowych. Wielkoformatowe płyty utrzymane w odcieniach szarości, beżu, a czasem również kortenu, sprawiają, że otoczenie budynku nabiera nowoczesnego charakteru. Jednocześnie stanowią one odwołanie do tradycji, gdyż większość historycznych placów i założeń architektonicznych było zbudowanych właśnie z elementów o dużym formacie. 

Popularność wielkoformatowych płyt betonowych wykracza poza przestrzenie publiczne i jest również doskonale widoczna w otoczeniu nowoprojektowanych budynków jednorodzinnych. Potwierdzają to wyniki wielu prestiżowych konkursów architektonicznych na projekty domów i ich otoczenia. Nowoczesne formy architektoniczne, które cechuje minimalizm, prostota, geometryczność a jednocześnie elegancja, świetnie korespondują z otoczeniem o takim samym charakterze. Dlatego wielkoformatowe płyty betonowe są często wykorzystywane w projektach przydomowej przestrzeni. W zależności od zastosowania muszą one posiadać określone parametry techniczne. Ułożone z nich ciągi piesze czy pieszo-jezdne powinny stanowić spójną całość kompozycyjną z resztą ogrodu, tworząc jednocześnie kontrast do zielonej roślinności. 

Zobacz także: Nowoczesny dom w Konstancinie-Jeziornie

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także