PARTNER PORTALU
Nowoczesny dom: elewacje, które zachwycają

Nowoczesny dom: elewacje, które zachwycają

Autor: Katarzyna Masłowska
17 marz 2020 07:54

Elewacja, za pomocą użytych materiałów, faktur i kolorów, ma podkreślać piękną formę i architektoniczny kunszt. W tej roli materiałem idealnym okazują się spieki kwarcowe.

Choć mówi się, żeby książki nie oceniać po okładce, to w przypadku budynków zasada ta nie ma zastosowania. Architekci coraz częściej sięgają po odważne bryły, które zaskakują nieregularną formą. Wkomponowane w naturalny krajobraz lub wielkomiejskie tło, są na wskroś nowoczesne, funkcjonalne i niesztampowe. 

Piękno

Płyty wielkoformatowe wyróżniają się niepowtarzalnym wzornictwem inspirowanym między innymi naturalnym kamieniem, ale także nadzwyczajnymi parametrami technicznymi, które zdecydowanie przewyższają inne materiały wykończeniowe dostępne na rynku. Wśród przebogatej oferty marki Laminam znajdują się spieki inspirowane wapieniami, marmurami, piaskowcami, granitami,
a nawet skałami magmowymi!

Zobacz także: Ściana nad blatem - 20 pięknych kuchni

 Dzięki niezwykłemu kunsztowi detalu na płytach wielkoformatowych idealnie odwzorowane są rysunki użyleń oraz naturalna faktura kamienia. Tajemnica spieków zawiera się w ich naturalnym składzie: jest to mieszanka naturalnych iłów, łupków, skał granitowych oraz pigmentów ceramicznych.

Włoskie wzornictwo, znane i cenione na świecie za oszczędny styl i ponadczasową elegancję, doskonale wpisuje się także w filozofię biophilic design. Płyty Laminam, dostępne aż w 150 wzorach, nawiązują do surowego piękna przyrody. Stonowana kolorystyka, harmonijnie przechodząca od zgaszonej bieli, delikatnych szarości, przez brązy, antracyt, po głęboką czerń, idealnie komponuje się zarówno z przestrzenią wielkomiejską, jak i naturalnymi pejzażami. Coraz częściej architekci stawiają na mocne barwy. Elewacja w kolorze Calce Nero czy Blend Grigio pięknie prezentuje się samodzielnie, ale i w duecie np. z ponadczasową bielą.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także