PARTNER PORTALU
Ocieplenie poddasza - bezpieczny granulat z wełny skalnej

Ocieplenie poddasza - bezpieczny granulat z wełny skalnej

Materiał Partnera Autor: ROCKWOOL Polska
28 maj 2019 13:22

Decydując się na odpowiedni materiał do izolacji poddasza, do tej pory często musieliśmy wybierać między odpowiednimi właściwościami materiału izolacyjnego a szybkością wykonania usługi. Na szczęście rozwój technologii budowlanej sprawił, że nie trzeba się już godzić na takie kompromisy. Na rynku pojawił się nowy produkt - granulat z wełny skalnej.

 stanowi ciekawą alternatywę dla rozwiązań izolacji natryskowych. Materiałem tym można ocieplić poddasze już w jeden dzień, bez względu na porę roku oraz bez konieczności długiego wietrzenia i demontażu istniejącej zabudowy. Co jeszcze warto wiedzieć o izolacji granulatem skalnym?

Pełne bezpieczeństwo pożarowe

Wybierając  sugerujemy się współczynnikiem przewodzenia ciepła (lambda), często zapominając o innych bardzo ważnych właściwościach termoizolacyjnych – np. klasie reakcji na ogień. Klasa reakcji na ogień A1, którą cechuje się m. in. granulat z wełny skalnej, oznacza, że materiał w zupełności nie przyczynia się do rozwoju pożaru i spowalnia jego rozprzestrzenianie się. Nawet w temperaturach do 1000 stopni Celsjusza nie zapala się, praktycznie nie wydziela ciepła czy toksycznego dymu – mówi Tomasz Kwiatkowski, ekspert ROCKWOOL Polska.

Szybki i dokładny montaż, bez zbędnego bałaganu

Nie ukrywajmy – remont domu to dla każdego źródło olbrzymiego stresu. W związku z tym każdy z nas chciałby, aby remont zakończył się jak najszybciej i szuka rozwiązań, które pozwolą jak najlepiej zoptymalizować czas jego trwania. GRANROCK SUPER dobrze na tę potrzebę odpowiada. Granulat aplikuje się w technologii nadmuchu, co znacznie skraca czas potrzebny do ocieplenia domu. Zaledwie w ciągu 1 dnia możemy zaizolować aż 100 m2 poddasza. GRANROCK SUPER jest materiałem naturalnym, dlatego od razu po pozamiataniu pomieszczenia możemy przystąpić do kolejnych prac remontowych. Oszczędzamy nie tylko czas, tak cenny podczas remontu domu, ale również pieniądze. Materiały z wełny skalnej zachowują swoje właściwości nawet po 55 latach użytkowania – dodaje Tomasz Kwiatkowski.

Zdrowy i ekologiczny dom

Wybór materiału ociepleniowego ma znaczenie nie tylko dla zużycia energii czy portfela, ale także dla zdrowia. Chcemy żyć zdrowiej i bardziej ekologicznie. To zmiany nie tylko w zakresie diety czy sportu. To zmiany, które można wprowadzić w przypadku każdej decyzji zakupowej, którą podejmujemy. Wybór materiału izolacyjnego również może wpisywać się w zdrowy styl życia. Wełna skalna to materiał w pełni naturalny - nie zawiera substancji, które byłyby szkodliwe dla zdrowia czy środowiska.

Poza izolacyjnością i niepalnością, GRANROCK SUPER posiada inna ważną zaletę - paroprzepuszczalność czyli zdolność do przepuszczania pary wodnej. Dzięki temu przegrody oddychają i są chronione przed powstawaniem pleśni czy grzybów, co tworzy właściwy mikroklimat w pomieszczeniu. Ma to szczególne znaczenie dla osób zmagających się z przewlekłymi schorzeniami układu oddechowego.

Ochrona zdrowia to także ochrona przed hałasem – jednym z najbardziej niedocenianych stresorów w dzisiejszym świecie. Granulat z wełny skalnej zapewnia bardzo wysoki poziom izolacyjności akustycznej, dzięki czemu tworzy skuteczną barierę przed hałasem z zewnątrz, który – zwłaszcza na poddaszu – bywa bardzo uciążliwy. Wszelkie odgłosy takie jak pędzące samochody, padający deszcz, głośna impreza u sąsiada czy wydobywająca się z pokoju nastolatka głośna muzyka nie zakłócą spokoju domowników. Każdy z nich może cieszyć się ciszą i komfortem termicznym o każdej porze roku i w każdych warunkach atmosferycznych.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także