PARTNER PORTALU
Otoczenie domu - ogród w barwach jesieni

Otoczenie domu - ogród w barwach jesieni

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
11 gru 2017 10:20

Jesień ma dwa oblicza. Z jednej strony może być chłodna, szara i ponura, z drugiej – pełna barw w przytulnych odcieniach brązów, czerwieni i złota.

Podkreślając jej ciepłą urodę w ogrodzie, stworzymy elegancką oprawę dla naszego domu. Jak stworzyć harmonijny projekt otoczenia domu podpowiada arch. Sylwia Strzelecka z Pracowni Projekty Sylwii Strzeleckiej:

Inwestorzy w rozmowach z architektem często koncentrują się na wyborze materiałów wykończeniowych samego budynku – dachówka, ściany, rodzaj stolarki. Dojazdy, dojścia, ogrodzenie i architekturę ogrodową pozostawiają do zaprojektowania w drugim etapie, w momencie zakładania ogrodu. Według mnie projekt powinien obejmować całość. Nawierzchnie i architektura ogrodowa im towarzysząca mają za zadanie tworzyć dobre tło dla budynku podkreślające atuty jego architektury. Nie powinna dominować nad nim bogactwem formy, detalu, różnorodnością materiałów i barw. Podobnie jak z ramą do obrazu, która nie może być bardziej widoczna niż dzieło w nią oprawione

Elewacje i nawierzchnie, bryła budynku, gabaryty, charakter i styl architektury, miejsce realizacji i jego najbliższe otoczenie, upodobania i sposób życia mieszkańców domu – to wszystko są elementy, które powinny tworzyć harmonię i nierozerwalną całość zamierzenia projektowego. W żadnym wypadku nie powinno się pominąć żadnego z tych elementów na etapie projektowania domu. Wtedy można powiedzieć, że wszystko do siebie idealnie pasuje.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także