PARTNER PORTALU
Przygotuj taras na nowy sezon - odnawiamy meble i deski tarasowe

Przygotuj taras na nowy sezon - odnawiamy meble i deski tarasowe

Autor: Anna Usakiewicz
03 kwi 2018 09:38

Wraz z nadejściem wiosny warto przygotować taras na nowy sezon, by móc jak najszybciej czerpać z pięknej pogody i relaksować się na zewnątrz chłonąc pierwsze promienie słońca.

Jak stworzyć przed domem prawdziwie rajski kącik w sam raz na wiosenny odpoczynek? Drewniane meble na tle otaczającej zieleni roślin tworzą harmonijną całość i podkreślają naturalne piękno całej aranżacji. By przez cały sezon móc cieszyć się prostotą i ponadczasowością klasycznego drewna, konieczne jest jednak jego odpowiednie zabezpieczenie. Malując je lakierobejcą impregnującą Tikkurila Valtti Plus Complete, jeszcze mocniej uwydatnimy charakterystyczny rysunek usłojenia, zapewniając meblom niezbędną ochronę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Przygotowując taras lub balkon na wiosenno-letni sezon, dobrze jest pomyśleć też o odpowiednim zabezpieczeniu drewnianych paneli podłogowych W tym celu wystarczy pomalować je olejem Tikkurila Valtti Wood Oil Akva, który ochroni je przed działaniem promieni słonecznych czy wilgoci. Wybierając wpadający w szarość odcień, stworzymy ciekawą bazę dla pastelowej tonacji domu oraz białych okien w stylu vintage. Gustownym akcentem będą drobne detale w postaci kwiatków na ścianie. Całości dopełnią zaś wiklinowe fotele, które będą zapraszać do zasłużonego odpoczynku.

Śniadanie na tarasie, przy kojącym akompaniamencie szumu drzew i śpiewu ptaków, to przyjemny sposób na rozpoczęcie dnia. Stylowym dopełnieniem tej scenerii będą metalowe meble ogrodowe w subtelnych pastelach. Malując stół i krzesła na różne kolory emalią Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 nie tylko zapewnimy im ochronę, ale zbudujemy też przytulny i radosny klimat, który będzie zachęcać do długich rozmów z najbliższymi. Kropką nad i będą miękkie poduszki i pledy w zbliżonych odcieniach, które zapewnią wygodę podczas wspólnych spotkań i pozwolą na korzystanie z tarasu nawet w chłodniejsze popołudnia i wieczory.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także