PARTNER PORTALU
Ratunek dla trawnika: postaw na sztuczne nawierzchnie

Ratunek dla trawnika: postaw na sztuczne nawierzchnie

Autor: Anna Usakiewicz
11 maj 2016 12:03

Otoczenie domów, kwietniki, ogrody i baseny „pod chmurką” już prezentują się w pełnej krasie. Mamy środek sezonu „na zieloną trawę”. Tylko co zrobić, gdy z jakichś powodów nie jesteśmy w stanie założyć czy utrzymać idealnego trawnika?

Lekarstwo na tę sytuację jest w zasięgu ręki. Estetycznym i praktycznym rozwiązaniem mogą być różne rodzaje sztucznej trawy. Dostępna na rynku oferta, np. MultiGrass, daje duże możliwości wyboru pod względem wysokości murawy, jej kolorystyki, gęstości i wyglądu. Chociażby kolekcja MultiGrass obejmuje 12 rodzajów syntetycznej trawy, dostępnej w trzech seriach: Basic, Comfort i Premium. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Decydując się na sztuczną trawę, w krótkim czasie i bardzo łatwo osiągniemy optymalny efekt – miękką, zieloną, atrakcyjną nawierzchnię, o wyglądzie łudząco zbliżonym do tej naturalnej. Co ważne – taki efekt będzie utrzymywał się bardzo długo – niezależnie od pogody i pory roku, oraz przy naszym minimalnym wkładzie pracy.

Po pierwsze: montaż jest wyjątkowo prosty i szybki. W zależności od podłoża (gdy jest tylko utwardzone, trawę trzeba rozłożyć na geowłókninie) na oczyszczoną powierzchnię (np. betonu, gresu czy drewna) trawę rozkłada się i docina na wymiar. Na łączeniach oraz na obrzeżach mocuje się ją za pomocą taśmy montażowej i miejsca te dociąża się. To wystarcza, aby zieloną trawą cieszyć się na co dzień i bez ograniczeń.

Po drugie: pielęgnacja nie sprawia żadnych problemów. Trawa MultiGrass jest odporna na działanie różnych czynników atmosferycznych. Np. po opadach nie trzeba jej suszyć, ponieważ ma specjalne „odpływy” – otwory dylatacyjne. Ponadto nie trzeba jej zdejmować na zimę. W ramach pielęgnacji można czasem szczotkować trawę, aby przywrócić włókna do pozycji pionowej. Warto też zwracać uwagę na ostre krawędzie przedmiotów (mebli, narzędzi ogrodowych itd.) stawianych na niej. Latem przy bardzo wysokich temperaturach można zraszać ją dla zwiększenia komfortu użytkowania.

Wniosek: jeśli mamy mało czasu i ograniczone możliwości pielęgnowania naturalnej trawy – syntetyczny odpowiednik, taki jak MultiGrass, jest doskonałym rozwiązaniem.  

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także