Rozświetli twój ogród. Sposoby na montaż oświetlenia

Rozświetli twój ogród. Sposoby na montaż oświetlenia

Autor: Katarzyna Masłowska
16 wrz 2019 09:49

Obrzeża w otoczeniu naszego domu służą głównie do rozgraniczenia deptaków oraz alei od trawników i roślinności. Jednak przy odrobinie pomysłowości oraz odpowiednim designie staną się ozdobą naszego ogrodu.

We współczesnej architekturze stawia się na umiejętne projektowanie przestrzeni. Chodzi o to, żeby była ona wypełniona światłem. Dlatego też nowoczesne domy posiadają duże powierzchnie przeszklone, przez które przenikają promienie słoneczne.

W celu zapewnienia dobrego oświetlenia wewnątrz budynku, architekci projektują dokładnie umiejscowienie opraw oświetleniowych. Nie inaczej jest w przypadku elewacji domu oraz ogrodu. W nowoczesnych aranżacjach źródła światła montuje się w różnych, czasem zaskakujących miejscach.

Jednym z nich są obrzeża, oczywiście o ile linia świetlna czy taśma LED, może być na nich zamontowana i jest odpowiednio chroniona przed warunkami atmosferycznymi. Borderem, który doskonale sprawdzi się w tej roli, jest Polbruk Flesz w kształcie odwróconej litery „L”. Pod jej daszkiem znajduje się specjalny kanał, w którym z łatwością ukryjemy taśmę LED, rozświetlającą po zmroku ścieżki w naszym ogrodzie.

Zobacz także: Praktyczna kuchnia. Tak możesz ją urządzić!

Dzięki temu uzyskamy nie tylko efekt ozdobny, ale również poprawimy bezpieczeństwo poruszania się po ogrodzie. Flesz to jednak nie tylko idealne obrzeże do montażu oświetlenia, ale również element pasujący do nowoczesnych aranżacji.

Gwarantuje to utrzymana w odcieniach szarości (grafitowy i stalowy) i beżu kolorystyka. Jego kolejnym atutem jest „betonowy” wygląd i geometryczny, prostokątny kształt. Wszystko to sprawia, że doskonale zaprezentuje się on w sąsiedztwie kostek i płyt o nowoczesnym designie, takich jak Polbruk Oland, Lamell czy Extrano.

Ciekawym pomysłem może być również zestawienie podświetlonego obrzeża Flesz z kostką luminescencyjną Polbruk Lumia, która świeci na niebiesko w nocy, ze względu na umieszczone w niej luminofory.  Pomysłów na aranżację z użyciem Flesza może być wiele. Sprawia to, że obrzeża nie muszą być tym „nudnym elementem” naszego ogrodu, a jego ozdobą.

To Cię zainteresuje: Nowoczesna łazienka. 30 kolekcji płytek ceramicznych

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także