×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Siding winylowy - prosty sposób na nową elewację

Siding winylowy - prosty sposób na nową elewację

Autor: Katarzyna Zacharewicz-Łukaszuk
25 kwi 2018 18:16

Czas, który możemy spędzić na świeżym powietrzu, lepiej poświęcić na przyjemniejsze czynności niż prace remontowe i skomplikowane konserwacje. Dlatego myśląc o nowej elewacji domku letniskowego warto zwrócić uwagę na siding winylowy.

Materiał ten kojarzony jest przede wszystkim z architekturą Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie od dziesięcioleci jest jednym z najbardziej lubianych materiałów elewacyjnych. Do Polski trafił w latach 90., by po jakimś czasie – ze względu na ograniczoną ofertę wzorniczą – odejść do lamusa. Dzisiaj za sprawą nowoczesnych rozwiązań renomowanych producentów, takich jak VOX, siding wraca do łask. Jest obecnie nie tylko zaawansowanym technologicznie materiałem, lecz także wyróżnia się estetycznym wyglądem.

Funkcjonalność i łatwość montażu

Siding winylowy marki VOX jest wytrzymały i doskonale sprawdza się w zmiennych warunkach pogodowych, jakie panują w Polsce. Jest odporny na wiatr, deszcz, promieniowanie UV czy zmiany temperatur. Co więcej, siding winylowy w 100% podlega powtórnemu przetworzeniu. Jest materiałem praktycznym w utrzymaniu czystości, odpornym na zanieczyszczenia, szkodniki, bakterie i grzyby. Ponadto, co ważne przy letnich metamorfozach, jego instalacja jest niezwykle prosta. Do montażu sidingu winylowego nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu. Ułożenie metra kwadratowego elewacji nie powinno zająć więcej niż 30 minut. Niewielki ciężar i łatwość transportu pozwala na wykonanie elewacji z sidingu o każdej porze roku. Okładzina ta nie wymaga przy tym żadnych zabiegów konserwujących ani malowania.

Walory estetyczne

Szeroka gama kolorystyczna i struktura drewna odwzorowana na panelach to walory estetyczne, które wyróżniają siding winylowy spośród innych produktów elewacyjnych. Siding od VOX wygląda jak naturalne drewno, a jednocześnie jest pozbawiony wszystkich jego wad. W ofercie znajdziemy dwie kolekcje. W skład serii Unicolor wchodzi sześć jednolitych odcieni: od bieli, przez szarości, aż po żółć i zieleń. Dekory kolekcji Nature przypominają różne gatunki drewna, np. dąb i cedr.

Nowa podsufitka - design i innowacyjność w jednym

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także