×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Solidny dach - rynny ze stali

Solidny dach - rynny ze stali

Autor: Katarzyna Masłowska
09 paź 2019 10:15

Rynny są ważną pozycją w kosztorysie budowy domu. Ich zakup oraz montaż to zwykle wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Inwestorzy często zmuszeni są rezygnować z wysokiej jakości produktu na rzecz niższej ceny.

Wartym uwagi systemem, dedykowanym klientom dysponującym ograniczonym budżetem, jest Galeco Luxocynk.

Polacy najczęściej wybierają pomiędzy rynnami ze stali i PVC. Pierwsze cechują się dużą wytrzymałością, są jednak najdroższą opcją dostępną na rynku. Za drugimi przemawia natomiast konkurencyjna, w stosunku do innych systemów, cena i żywotność. Rozwiązaniem łączącym w sobie zalety obu systemów oraz wysoką estetykę jest Galeco Luxocynk.

Ekonomiczny wybór

Galeco Luxocynk to produkt oparty na rozwiązaniach systemu stalowego. Do jego produkcji wykorzystano najwyższej jakości stal ocynkowaną, którą pokryto organiczną warstwą zabezpieczającą oraz chromem.

Zobacz także: Salon z kuchnią i jadalnią. 15 pięknych wnętrz z polskich domów

Stworzono w ten sposób stałą, solidną i zwartą powłokę odporną na korozję. Elementy systemu Galeco Luxocynk przyciągają wzrok metalicznym, jednolitym odcieniem koloru srebrnego, bez tzw. "kwiatów" charakterystycznych dla standardowych blach ocynkowanych i dzięki temu stanowią eleganckie wykończenie każdego budynku.

Szczególnie dobrze sprawdzą się jako dopełnienie obiektów o jasnej elewacji lub ciemnym pokryciu dachowym. Rynny systemu wykonano w charakterystycznym dla produktów Galeco kształcie – ich brzegi wywinięto do wewnątrz. Tak innowacyjny profil zapobiega przelewaniu się wody podczas intensywnych opadów. Orynnowanie posiada ponadto głębszy profil, co z kolei gwarantuje wyższą wydajnością w odprowadzaniu wody opadowej.

100% szczelność systemu zapewniają m.in. klamrowe łączniki rynnowe, choć rynny można łączyć ze sobą także przez lutowanie. System produkowany jest w rozmiarach: 120/90, 135/90, 135/100, 150/100 oraz 150/120. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także