PARTNER PORTALU
Zadbany ogród: zobacz jak stworzyć piękna posesję

Zadbany ogród: zobacz jak stworzyć piękna posesję

Autor: Anna Sołomiewicz
14 cze 2016 11:52

Któż z nas nie marzy o pięknym ogrodzie? Aby jednak uzyskać zamierzony efekt trzeba zadbać o najmniejszy detal. Radzimy, na co zwrócić uwagę.

Kształtowanie wyjątkowego otoczenia domu to proces, który nie ogranicza się do zasiania trawnika, wybudowania tarasu czy wybrukowania ścieżek. Chcąc uzyskać niepowtarzalny efekt, musimy zadbać o każdy detal, zarówno samego budynku, jak i przestrzeni wokół niego. W tym celu warto zastosować się do kilku prostych zasad.

Diabeł tkwi w szczegółach

O funkcjonalności ogrodu w dużej mierze przesądza dobra komunikacja. Składają się na nią bez wątpienia odpowiednio wytyczone i wykończone ścieżki oraz podjazd. Uniwersalnymi produktami do eleganckiego obramowania brukowanych powierzchni są systemy Kravento Grande i Kravento Alto. Doskonale sprawdzą się zarówno podczas tworzenia dekoracyjnych linii zamykających kręte aleje czy rabaty kwiatowe, jak też przy budowie stopni schodowych.

Wygodne schody i schodki to bowiem kolejny składnik ogrodowej aranżacji, który ma olbrzymi wpływ na komfort poruszania się. Są szczególnie potrzebne na działkach charakteryzujących się różnicą poziomów terenu i przy zejściach z wyniesionego nad grunt tarasu. Można je wykonać nie tylko z kostek brukowych, ale też ze specjalnych elementów z serii Libet Completto - Stopni Maxima, Split, Venetia oraz nowości w tej grupie, czyli Stopni Trawertyn i Madera. Dzięki nim schody będą komfortowe i bezpieczne, a jednocześnie eleganckie i przykuwające uwagę.

Mury, murki, palisady

Jednym z nieodzownych elementów każdego ogrodu jest ogrodzenie wydzielające jego granice. Materiałem, który może posłużyć do jego budowy, są bloczki betonowe. W ofercie firmy Libet dostępne są produkty, które w szybki sposób pozwolą wznieść trwałe i estetyczne zwieńczenie obszaru działki. Z myślą o takiej funkcji powstały systemy Maxima i Split. Budowa murku to także doskonały sposób na wyznaczenie poszczególnych stref w samym ogrodzie, ukrycie niepożądanych widoków czy zabezpieczenie skarp. Do ich stworzenia posłużyć mogą elementy różnej wielkości, od niewielkich bloczków Murja czy kostki Natulit Massimo, po pokaźne bloki systemu Maxima.

Ciekawy efekt uzyskamy też dzięki Gazonom trapezowym, które można wypełnić ozdobnymi kamieniami lub obsadzić roślinnością. Praktycznym sposobem na ułatwienie sobie zagospodarowania ogrodowej przestrzeni jest także wykorzystanie różnego typu palisad. W zależności od tego, jaki rezultat chcemy osiągnąć, zastosować można, występującą w kilku rozmiarach i kolorach, Palisadę Split, posiadającą nieodparty urok, niewielką Palisadę Rustykalną, popularną Palisadę Classic o walcowatej formie lub - pozwalającą na szybki montaż - Palladio.

Szeroki wachlarz stylów i możliwości

W bogatej i uniwersalnej gamie produktów Libet Completto znajdziemy wyroby, które pozwolą na stworzenie wyjątkowego otoczenia posesji, niezależnie od wielkości działki czy stylu, na który się zdecydujemy. Uzyskanie spójnej kompozycji bez wątpienia ułatwia komplementarność poszczególnych linii produktowych pod względem kolorystyki, faktury i formy. Miłośnicy ogrodu rustykalnego zwrócą uwagę na kolekcje Madera lub Split.

Jeśli natomiast zależy nam, aby przestrzeń wokół naszego domu utrzymana była w nowoczesnym klimacie, warto sięgnąć na przykład po zgeometryzowane elementy systemu Maxima lub bloki Piastra. Możliwości projektowe zwiększa również obszerna paleta kolorystyczna Libet Completto – od ciepłych, naturalnych beżów i brązów, poprzez subtelne szarości i eleganckie grafity, aż do wyrazistej czerni i bieli.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także