PARTNER PORTALU
Drzwi przesuwne na balkon i taras. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Drzwi przesuwne na balkon i taras. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Autor: Justyna Łotowska
01 sie 2022 10:01

Nie zabierają wiele miejsca, są nowoczesne, a do tego wspaniale wyglądają. Odpowiednio dobrane do stylu wnętrza dyskretnie podkreślają jego piękno, a nawet nadają mu zupełnie inny, nowy charakter. Jako przeszklenia zapewniające dobre doświetlenie i ładne widoki systemy przesuwne sprawdzają się idealnie.

 • Otwarcie drzwi przesuwnych nie wymaga angażowania miejsca wewnątrz pomieszczenia.
 • Technika otwierania systemów przesuwnych ułatwia również wychodzenie na zewnątrz, na taras czy balkon. To rozwiązanie jest pomocne w przypadku aranżacji mieszkań przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
 • Systemy przesuwne idealnie sprawdzają się jako drzwi tarasowe z pięknym widokiem na ogród, przejście do ogrodu zimowego itp.
 • Czytaj też: Balkon w bloku - 25 inspiracji. Jak urządzić balkon i jak się oddzielić od sąsiadów?

W nowoczesnym budownictwie odchodzi się od montowania tradycyjnych drzwi balkonowych na rzecz przesuwnych drzwi tarasowych. Jedną z największych zalet montażu drzwi przesuwnych w alternatywie dla klasycznych jest duża oszczędność miejsca.

Drzwi przesuwne zamiast klasycznych drzwi balkonowych to więcej miejsca

- Systemy te pozwalają optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Otwarcie drzwi przesuwnych nie wymaga angażowania miejsca wewnątrz pomieszczenia, co daje możliwość aranżacji zaoszczędzonej przestrzeni w zupełnie inny, dostosowany do potrzeb mieszkańców, sposób – mówi specjalista z fabryki okien i drzwi DMD Tomasz Januszewski.

Technika otwierania systemów przesuwnych ułatwia również wychodzenie na zewnątrz, na taras czy balkon. To rozwiązanie jest pomocne w przypadku aranżacji mieszkań przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Wykorzystanie systemów przesuwnych daje gwarancję idealnego doświetlenia i optycznego powiększenia przestrzeni.

Kiedy się sprawdzą drzwi przesuwne na balkon?

- Systemy przesuwne idealnie sprawdzają się jako drzwi tarasowe z pięknym widokiem na ogród, przejście do ogrodu zimowego itp. Co więcej stosując przesuwane okna od strony nasłonecznionej zyskamy w domu dodatkowe ciepło - mówi Tomasz Januszewski.

Kiedy decydujemy się na przesuwne drzwi balkonowe, nasz wybór podyktowany jest głównie względami technicznymi. Systemy przesuwne dają możliwość łatwego otwierania i zamykania bez konieczności przykładania dużej siły.

Zalety systemów przesuwnych

 • wielofunkcyjność - swoje zastosowanie znajdą w mieszkaniach, domach, pokojach małych i dużych, łazienkach czy biurach,
  oszczędność miejsca,
  bezpieczeństwo – nie grozi nam uciążliwe trzaskanie podczas przeciągów, brak konieczności blokowania skrzydła,
  łatwość dopasowania - drzwi przesuwne można wykonać na zamówienie – w różnych wymiarach i z wieloma opcjami ich zamontowania.

Rodzaje systemów przesuwnych

 • Drzwi HS – to nowoczesne drzwi podnoszono-przesuwne do zabudowy dużych powierzchni. Wybór tego rozwiązania daje efekt szklanej ściany. Możemy uzyskać przestronne wyjście na taras i widok na ogród. Zalety tego systemu to: optymalna izolacja cieplna i akustyczna, trwałość i stabilność zastosowanego profilu oraz bezgłośna praca podczas przesuwania skrzydła. Jednym słowem drzwi HS to duże przeszklenia i panoramiczny widok!
 • Drzwi harmonijkowe - charakteryzują się różnorodnością typów, bezszelestną pracą, szczelnością i przejrzystością. Skrzydła w ilości od dwóch do sześciu, mogą zsuwać się symetrycznie na obie strony bądź w całości na jedną stronę. Specjalne rolki gwarantują płynną i łatwą obsługę. Montaż drzwi harmonijkowych pozwala nam uzyskać większe światło przejścia niż w innych systemach przesuwnych. Drzwi harmonijkowe jako jeden system okienno – drzwiowy pozwalają uzyskać przejście o szerokości od 8 do 10 metrów.
 • System drzwi uchylno-przesuwnych – to rozwiązanie wykorzystywane jest do wykonania okien i drzwi balkonowych. System charakteryzuje się tym, że skrzydło czynne można lekko uchylić lub przesunąć, co pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni pomieszczenia i lepsze naświetlenie wnętrza.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także