Drzwi szyte na miarę. Te modele są super!

Drzwi szyte na miarę. Te modele są super!

Autor: Urszula Tatur
09 lip 2021 10:12

Drzwi na miarę XXI wieku są designerskie i supernowoczesne. Pomagają oszczędzać energię i ograniczać wysokość rachunków. Dbają o bezpieczeństwo i stoją na straży spokoju naszych najbliższych. Słowem: trudno o lepszego gospodarza domu.

Dobre wrażenie już od wejścia

Urządzając własne lokum przywiązujemy dużą wagę do tego, aby nasze cztery kąty stanowiły spójną całość. Dlatego na rynku już od dłuższego czasu dostępny jest szeroki wachlarz rozwiązań dotyczących praktycznie każdego komponentu wystroju czy wykończenia. Nie inaczej jest w przypadku drzwi, które są przepustką do nieograniczonych możliwości aranżacyjnych, dającą szerokie pole do popisu naszej wyobraźni i kreatywności.

Czasy, gdy drzwi frontowe nie budziły większych emocji bezpowrotnie minęły. Jeszcze jakiś czas temu mało kto przykładał wagę do designu, a ich rola ograniczała się praktycznie do jednego – ochrony domowników i mienia przed nieproszonymi gośćmi. Jeśli więc skrzydło było solidne, spełniało podstawowe wymagania w zasadzie lwiej części użytkowników.

Dziś jest inaczej. Choć drzwi wejściowe nadal muszą pełnić rolę „wartownika” i stać na pierwszej linii frontu w walce o nasze bezpieczeństwo, to ich podstawowa funkcjonalność została wzbogacona o aspekty ekologiczne oraz użytkowe, a dopracowane wzornictwo i estetyka wykonania stały się kwestiami równie ważnymi. Producenci wiedzą bowiem, że drzwi stanowią wizytówkę każdego domu, a ta powinna być naprawdę obiecująca.

Funkcjonalność najwyższych lotów

Kiedy myślimy o współczesnych drzwiach frontowych widzimy trwałą konstrukcję, która przyciąga uwagę swoim niesztampowym stylem i jednocześnie daje intruzom jasny sygnał, że nie warto z nią zadzierać. Doskonałym przykładem takiego połączenia jest najnowsza propozycja firmy OknoPlus. Innowacyjne drzwi aluminiowe Reveal wyróżnia najwyższa jakość wykonania, doskonałe parametry techniczne i dbałość o aspekty wizualne, które rozpościerają przed użytkownikami nowe horyzonty aranżacji. I właśnie dzięki tym zaletom nowy produkt stanowi niemałą konkurencję dla rozwiązań innych marek.

– Tajemnica drzwi Reveal leży w zachowaniu idealnego balansu między pięknem surowego designu i drobiazgową estetyką wykończenia, a uzyskanymi perfekcyjnymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz niezwykle korzystnym dla klienta stosunkiem ceny do jakości – podkreśla Izabela Tryba, Dyrektor Handlowy OknoPlus.

W istocie, biorąc pod uwagę parametry drzwi Reveal można pokusić się o stwierdzenie, że są przykładem najnowszego cudu techniki w swojej kategorii. Współczynnik przenikania ciepła Ud plasuje się na poziomie 0,81 W/m2K, a dla modeli z pakietem szybowym (o grubości 48 mm) wartość Ug szkła wynosi aż 0,6 W/m2K, co jest naprawdę fantastycznym wynikiem w obliczu nowych Warunków Technicznych 2021.

Dużym atutem jest również wysoki poziom wiatro- i wodoszczelności, dzięki czemu drzwi Reveal są niezwykle ciepłe i niestraszne im zmienne, a ostatnimi czasy – coraz bardziej ekstremalne warunki pogodowe. Dodatkowo, wykorzystanie do ich produkcji nowoczesnej technologii antybimetalu umożliwiło zredukowanie ryzyka deformacji i powstawania nieszczelności powodowanych różnicą temperatur niemal do zera. Dzięki wysokim zdolnościom zatrzymywania ciepła we wnętrzu użytkownik może cieszyć się stałą i optymalną dla funkcjonowania temperaturą powietrza, co jest ogromną zaletą zwłaszcza w sezonie grzewczym, który w naszym kraju trwa zwykle ponad pół roku. Oszczędzając energię potrzebną na ogrzanie budynku podziękuje nam nie tylko domowy budżet, ale i klimat. Aluminiowe drzwi Reveal doskonale wpisują się zatem w nurt eko-designu i są doskonałą inwestycją w przyszłość – naszą i przyszłych pokoleń.

Bezpieczeństwo przede wszystkim…

Tu również marka OknoPlus proponuje szereg skutecznych rozwiązań. Oprócz znajdujących się w standardzie wkładek patentowych zapobiegających rozwierceniu, drzwi Reveal można wyposażyć w 3- lub 5-punktową zasuwnicę, silnik z kontrolą dostępu, elektrorygiel, kontaktrony czy bolce antywyważeniowe. Mnogość dostępnych, w trosce o nasz komfort i spokojny sen, możliwości robi wrażenie.

Jeśli jeszcze uważacie, że to za mało, koniecznie przyjrzyjcie się sposobom otwierania drzwi wejściowych. Klawiatura numeryczna, RFID, system Bluetooth & Code czy przywodzący na myśl filmy sience-fiction czytnik linii papilarnych – te wszystkie rozwiązania rodem z przyszłości są dostępne już teraz. Prawdziwa Revealucja technologiczna dzieje się na naszych oczach!

…ale liczy się też design!

Wiemy już, jakie powinny być nowoczesne drzwi wejściowe. Bezpieczne? Oczywiście. Energooszczędne? Jak najbardziej. Przyjazne środowisku i domownikom? Bez dwóch zdań! A przy tym idealnie wpasowujące się w charakter budynku i gust użytkowników. Brzmi nieprawdopodobnie? Tego, kto twierdzi, że ideały nie istnieją, czeka pozytywne rozczarowanie.

Drzwi Reveal możemy skomponować od A do Z i spersonalizować również pod względem wizualnym. To szalenie ważna cecha zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie połączenie efektywnych rozwiązań i jednoczesne podążanie za trendami. Obecna technologia umożliwia kompleksową kastomizację począwszy od pokrycia skrzydła powłoką o praktycznie dowolnej strukturze i barwie, przez wybór rodzaju pochwytów, klamek czy aplikacji np. ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Aluminiowe panele drzwiowe mogą imitować drewno, beton lub kamień, być symbolem prostoty i elegancji lub niekonwencjonalnym przykładem puszczenia wodzy fantazji. W przypadku modeli z przeszkleniem, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, mamy do dyspozycji szybę piaskowaną, refleksyjną, Satinovo czy barwioną w masie. To nie tylko atrakcyjne detal, ale i więcej promieni słonecznych we wnętrzu pomieszczenia bez obaw o utratę cennej prywatności.

Spójny element konwencji aranżacyjnej czy odważny akcent kontrastujący z elewacją – dziś nowoczesne drzwi wejściowe mają charakter i mogą być odzwierciedleniem osobowości ich właścicieli. Są misternie skomponowanym dziełem technologii i sztuki, zgodnym z obowiązującymi przepisami budowlanymi, wpisującym się w trendy ekologiczne, a także modowe. Stanowią furtkę do komfortowego, bezpiecznego świata, a wobec ich efektownego wykończenia wprost nie można przejść obojętnie. Aspekty techniczne i funkcjonalność – choć szalenie istotne – powinny iść w parze z estetyką wykonania. By zakup innowacyjnego skrzydła był niezawodną inwestycją na lata warto… otworzyć drzwi do naszej wyobraźni! Wówczas rezultat na pewno będzie zadowalający.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także