Drzwi wejściowe. Świetne kolekcje. Sprawdzą się w każdym domu!

Drzwi wejściowe. Świetne kolekcje. Sprawdzą się w każdym domu!

Autor: Ewa Kozioł
24 sie 2021 12:39

Jakie drzwi wejściowej wybrać? Postaw na drzwi z ceramicznym wypełnieniem inspirowanym kamieniem, marmurem oraz bazaltem. Doskonale wpiszą się w wystrój eleganckich domów, a nawet ekstrawaganckich projektów.


Minerał pokrywający gorące jądro Ziemi i wydostający się na powierzchnię podczas erupcji wulkanu, który po ostygnięciu zamienia się w twardą skałę o szerokim zastosowaniu? A może szlachetna odmiana marmuru, której złoża znaleźć można w okolicy włoskiej miejscowości o tej samej nazwie? Produkty tworzone latami z naturalnych, kamiennych surowców powstałych w różnych zakątkach świata od zarania dziejów stanowią wysoce wartościowe przedmioty zachwycające trwałością, pięknem i niepowtarzalnym urokiem. Te same przymioty charakteryzują także inspirowane kamieniem wypełnienia drzwiowe w trzech liniach stylistycznych z kolekcji Avangarde od Awilux.

Basalt, Carrara i Stone to nie tylko zaawansowane technologicznie rozwiązania drzwiowe, ale również hołd oddany naturze i pięknu kamienia naturalnego – wulkanicznej skale czy luksusowemu marmurowi. Nowe, prestiżowe wypełnienia drzwi wejściowych dają wrażenie masywności i naturalności wejścia do domu. Te eleganckie rozwiązania dostępne są w kilku różnych modelach, nazwanych imionami greckich bogów.

Kamienne wejście

Kamień – trwały, gładki i wyjątkowy surowiec budowlany i dekoracyjny – był bazą do stworzenia kolekcji Stone. Ta linia stylistyczna drzwi wejściowych łączy w sobie naturalny wygląd płyt kamiennych i funkcjonalność ceramicznej okładziny. Dzięki temu drzwi zachwycają wyglądem już od progu, szczególnie podkreślając wyjątkowy charakter futurystycznych i ekstrawaganckich domów. 

Skała z wulkanu

Bazalt to minerał, który pokrywa gorące jądro Ziemi, a wydostaje się na powierzchnię podczas erupcji wulkanu. Po ostygnięciu zamienia się w twardą skałę o szerokim zastosowaniu – najczęściej w budownictwie. Ta wulkaniczna skała stała się inspiracją do stworzenia drzwi wejściowych Awidoor Basalte. Estetyka tych wypełnień odzwierciedla siłę i moc natury – taką, jaką wyróżnia się bazalt. Rozwiązania przywołujące piękno bazaltu idealnie wpasują się w nowoczesne projekty - w stylu minimalistycznym grając pierwsze skrzypce, natomiast w przypadku stylu industrialnego – nadając bryle budynku głębi i charakteru.

Marmur karryjski

Inspiracją do stworzenia wypełnień Carrara była szlachetna odmiana marmuru rodem z włoskiej Carrary. Ceramiczne wypełnienie, które nawiązuje do struktury tego marmuru, nadaje drzwiom wejściowym luksusowego charakteru. Dzięki nim już od samego progu można podkreślić wyjątkowość stylu, który wybierają inwestorzy inspirujący się pięknem marmuru. Drzwi z wypełnieniem Carara sprawdzą się w nowoczesnych budynkach, których wejście będzie pełne luksusowego szyku.

Cena od: 12.750 zł netto.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także