×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Duże przeszklenia - sposób na panoramiczny widok

Duże przeszklenia - sposób na panoramiczny widok

Autor: Anna Usakiewicz
Dodano: 16 sie 2019 08:14
Zaktualizowano: 23 sie 2019 11:00

W przypadku okien i drzwi w salonie to widok jest najważniejszy. Nowy system drzwi przesuwnych zapewnia panoramiczny widok oraz wygodę obsługi.

Nowy system drzwi przesuwnych MB-Skyline idealnie wpisuje się w zasady nowoczesnego designu. Duże, panoramiczne przeszklenia to symbol komfortu i luksusu – a takie konstrukcje umożliwia nowe rozwiązanie od Aluprof.

W przypadku okien i drzwi w salonie to widok jest najważniejszy. System bazuje na wąskich, minimalistycznych profilach – ramy ukryte są w ścianach, podłodze i suficie. Widoczne połączenie skrzydeł drzwi ma zaledwie 25 mm szerokości. Cały system to właściwie jednolite przeszklenie z delikatnie zaznaczonymi liniami podziału, co zaciera granicę pomiędzy wnętrzem salonu a krajobrazem za oknem. Konstrukcja sprawia wrażenie lekkiej i delikatnej – mimo to, jej zaawansowana, innowacyjna technologia pozwala na montaż drzwi do wysokości 4 m i wadze skrzydła do 750 kg. Nowy system drzwi przesuwnych może być otwierany ręcznie i automatycznie – napęd i centrala sterująca są ukryte w profilu ościeżnicy lub na zewnątrz budynku. W nowoczesnym budownictwie takie rozwiązania sprawdzają się bardzo dobrze.

Podziwiając design, nie można jednak zapomnieć o komforcie termicznym. Profile aluminiowe uzyskują w tym względzie doskonałe parametry. System zawiera 3-komorowe profile z izolacją termiczną, które wpływają na uzyskanie parametru izolacyjności całej konstrukcji Uw od 0,85 W/(m2K). Ważna jest też grubość przeszklenia, dlatego w systemie zastosowano pakiety 3-szybowe o grubości od 52 do 60 mm. To rozwiązanie, które zadba o wygodę i bezpieczeństwo mieszkańców.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także