×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Jak wybrać drzwi zewnętrzne? Sprawdźcie

Jak wybrać drzwi zewnętrzne? Sprawdźcie

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
03 paź 2019 11:06

Drzwi zewnętrzne powinny zachęcać do wejścia. Obiecywać, że za nimi znajdziemy azyl. Ich stabilna konstrukcja musi zapewniać mieszkańcom bezpieczeństwo oraz ochronę przed zimnem i hałasem. Jakie zatem wybrać?

Aby dobrze wybrać drzwi zewnętrzne trzeba wziąć pod uwagę szereg kryteriów związanych  z doborem materiałów, wyposażenia zabezpieczającego oraz wzornictwa. 

Aluminiowe drzwi zewnętrzne 

Tym najbardziej wymagającym producent proponuje aluminiowe drzwi ThermoCarbon i ThermoSafe. Charakteryzują się one najwyższą jakością wykonania, świetną izolacyjnością cieplną i akustyczną, najlepszą ochroną przeciwwłamaniową oraz stabilnością skrzydła. Atutem jest też ich nowoczesny, pasujący do bramy garażowej, design oraz łatwość utrzymania w czystości. Spośród ogromnej palety wzorów możemy wybrać drzwi z pełną płytą lub z rozmaitymi przeszkleniami, ciekawymi aplikacjami ze stali nierdzewnej, a także z naświetlami.

Model ThermoCarbon, rekomendowany do domów pasywnych, charakteryzuje się najlepszą izolacyjnością cieplną, a z dodatkowym wyposażeniem zabezpieczającym spełnia najwyższe wymagania odporności na włamanie - w klasie RC 4. Skrzydło drzwiowe z zakrytym profilem z kompozytu na bazie karbonu wzmocnionego włóknem szklanym ma grubość 100 mm.

Aluminiowe drzwi ThermoSafe z płytą o grubości 73 mm również mają bardzo dobry współczynnik izolacyjności cieplnej, który pozwala na zastosowanie ich w domach energooszczędnych oraz poddawanych termomodernizacji.

Wszystkie aluminiowe drzwi zewnętrzne firmy Hörmann standardowo, czyli bez żadnej dopłaty, wykonywane są w klasie przeciwwłamaniowej RC 3.

Drzwi z aluminium i stali nierdzewnej

Podobne parametry izolacyjności cieplnej i bezpieczeństwa mają, powstałe z połączenia aluminium i stali nierdzewnej, drzwi ThermoSafe Hybrid i ThermoPlan Hybrid.

Zewnętrzna strona płyty drzwiowej wykonana jest tu z malowanej proszkowo stali nierdzewnej, dzięki czemu, nawet przy dużych różnicach temperatur od wewnętrznej i zewnętrznej strony, pozostają one odporne na wszelkie odkształcenia. Taka konstrukcja zapewnia bowiem wyjątkową sztywność i stabilność skrzydła.

Drzwi ThermoPlan Hybrid są dodatkowo wyjątkowo eleganckie. Taki efekt dają zlicowane od wewnątrz i zewnątrz z płytą drzwiową przeszklenia oraz fakt, że skrzydło, od wewnątrz i zewnątrz, tworzy z ramą drzwiową jedną płaszczyznę.

Drzwi ThermoSafe Hybrid z pełną płytą standardowo wykonywane są w klasie przeciwwłamaniowej RC 4. Wzory z przeszkleniem, a także wszystkie wzory drzwi ThermoPlan Hybrid standardowo mają wyposażenie w klasie RC 3.

Stalowe drzwi z aluminiową ościeżnicą

Korzystną cenowo alternatywą są drzwi zewnętrzneThermo65. Dzięki stalowej płycie o grubości 65 mm i aluminiowej ościeżnicy, które wyposażone zostały w przegrodę termiczną, pod względem izolacyjności cieplnej nie ustępują one energooszczędnym drzwiom ThermoSafe czy ThermoPlan Hybrid. Standardowy 5-punktowy zamek listwowy i - oferowana opcjonalnie w większości modeli - klasa przeciwwłamaniowa RC 2 sprawiają, że zapewnią nam one także poczucie pełnego bezpieczeństwa.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także