Jak zabezpieczyć swój dom na jesień?

Jak zabezpieczyć swój dom na jesień?

Autor: Urszula Tatur
07 paź 2021 12:12

Wraz z nadejściem jesieni często przypominamy sobie o tym, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa naszego domu. O tej porze roku noce stają się coraz dłuższe, a pod osłoną ciemności zaczynają grasować oportuniści.

Bardzo ważne jest, aby w ostatnich miesiącach roku konsumenci pamiętali nie tylko o bezpieczeństwie swoich domów, ale także przestrzeni zewnętrznych. Zabezpieczenie szop ogrodowych, bram i garaży w których przechowywane są wartościowe przedmioty zapewni spokój ducha. Dzięki szerokiej ofercie produktów inteligentnych i mechanicznych marki Yale, jest to możliwe.

Aby pomóc konsumentom w przygotowaniach do nadchodzących miesięcy, firma Yale, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie zabezpieczeń domowych, sporządziła listę wskazówek dotyczących bezpieczeństwa oraz produktów, dzięki którym zmiana pory roku przebiegnie dużo łatwiej i bezpieczniej.

Zabezpiecz swoje drzwi wejściowe

Drzwi frontowe stanowią główny punkt dostępu do naszego domu i dlatego tak ważne jest, aby to wejście do naszej przestrzeni mieszkalnej było dobrze zabezpieczone. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, to oczywiście aby nasze drzwi i okna były stale zamknięte.

Czy często zdarza Ci się zapomnieć o tym, aby wychodząc z domu zamknąć drzwi na klucz? Jeżeli tak, to przyda Ci się inteligentny zamek Linus® Smart Lock od firmy Yale. Dzięki funkcji Auto-Lock zamek Linus® zarygluje drzwi natychmiast po Twoim wyjściu lub po upływie określonego czasu.

Użytkownik będzie miał pełne poczucie bezpieczeństwa dzięki aplikacji Yale Access, która umożliwi sprawdzenie statusu drzwi z każdego miejsca i o każdej porze. A w razie, gdyby wydarzyło się coś niespodziewanego, na przykład gdyby drzwi pozostały otwarte na oścież, użytkownik natychmiast otrzyma powiadomienie na swojego smartfona.

Aby zapewnić bezpieczny dostęp do naszego domu, aplikacja Yale Access umożliwia przydzielenie zaufanym gościom wirtualnych kluczy na okres kilku minut, godzin lub dni. Teraz nawet jeśli nie ma Cię w domu możesz wpuścić do środka rodzinę i przyjaciół, a usługodawcom takim jak kurierzy lub wyprowadzacze psów możesz udzielić czasowego dostępu, co zapewni Ci wygodę na co dzień. Nie musisz się już obawiać, że ktoś zapomni zamknąć drzwi lub zgubi klucze.

Dzięki zamkowi Linus® nie ma potrzeby chowania zapasowych kluczy pod wycieraczką lub doniczką, co byłoby ryzykowne, gdyż mogłoby umożliwić łatwy dostęp do naszego domu osobom trzecim. Zamiast tego konsument ma pełną kontrolę nad tym, kto wchodzi do domu i może sprawdzić kto przyszedł i kiedy, dzięki wyświetlającej historię dostępu funkcji Access History w aplikacji Yale Access.

 Dni są coraz krótsze i niedługo powroty z pracy do domu w ciemnościach staną się naszą codziennością. Dzięki zamkowi Linus® drzwi odryglują się automatycznie gdy tylko zbliżysz się do progu, więc nie będziesz musiał po ciemku szukać kluczy. Po zintegrowaniu inteligentnego zamka Yale Linus® Smart Lock z inteligentnym oświetleniem Philips Hue światła będą włączały się automatycznie kiedy wejdziesz do domu, co zapewni dodatkową wygodę i będzie stanowić miłe powitanie!

Nie trzymaj cennych przedmiotów w widocznym miejscu

 Pozostawione w widocznym miejscu cenne przedmioty, takie jak biżuteria, sprzęt elektroniczny lub pieniądze mogłyby skusić złodzieja do włamania. Zamontowanie sejfu ściennego lub podłogowego pozwoli zabezpieczyć cenne przedmioty w Twoim domu. W ofercie Yale znajdują się sejfy o różnych kształtach, rozmiarach i stopniach zabezpieczenia, dzięki którym będziesz mógł bezpiecznie przechowywać swoje najcenniejsze przedmioty niezależnie od wymaganego stopnia ochrony.

Chroń swój dom przy pomocy oświetlenia

 Wyłączone światła mogłyby wieczorem przyciągnąć niepożądaną uwagę. Pozostawienie zapalonego światła w czasie, kiedy przebywasz poza domem skutecznie imituje obecność lokatora w domu, a już w szczególności, jeśli dodatkowo towarzyszyć temu będą odgłosy włączonego telewizora lub radia.

 Sync Smart Home Alarm to inteligentny alarm od firmy Yale, który pozwoli użytkownikom na pełną kontrolę nad bezpieczeństwem ich domów. Zestawy alarmowe zostały zaprojektowane z myślą o łatwej instalacji z już podłączonymi akcesoriami i oferują możliwość podłączenia do tego samego systemu aż 40 dodatkowych akcesoriów. Jednym z takich akcesoriów jest gniazdo Smart Plug, które za pośrednictwem aplikacji Yale Home pozwala użytkownikowi sterować światłami, a nawet włączyć radio w wybranym pomieszczeniu w domu. W ten sposób unikniemy zapalania na długo świateł w zawsze tych samych pomieszczeniach, co również mogłoby być wskazówką dla niepożądanych gości.

Gniazdo można łatwo sparować z inteligentnym systemem alarmowym Yale Sync Smart Home Alarm, co pozwala na zdalne sterowanie i ustawianie czasu pracy urządzeń domowych, np. żarówek, przy pomocy aplikacji Yale Smart Home Alarm.

Alarm Yale Sync można również zintegrować z inteligentnym oświetleniem Philips Hue, dzięki czemu światła w połączeniu z dźwiękiem będą niezawodnym podwójnym odstraszaczem dla potencjalnych włamywaczy. Kolorowe oświetlenie otoczenia zasygnalizuje uzbrojenie systemu, a w przypadku włamania czerwone, pulsujące światła poinformują o zdarzeniu sąsiadów i odstraszą intruzów.

 Pilnuj swojego domu i ogrodu

Oprócz oświetlenia, tej jesieni, wspaniałym dodatkiem do każdego inteligentnego domowego systemu zabezpieczającego będzie niezawodna kamera. Oferta kamer inteligentnych firmy Yale obejmuje kamery wewnętrzne i zewnętrzne, które spełnią wszystkie wymogi użytkowników w dziedzinie zabezpieczeń.

Kamery z gamy Yale zapewnią kompleksowy monitoring Twojego domu i ogrodu niezależnie od tego, czy chcesz trzymać oko na poszczególne pomieszczenia w domu przy pomocy wewnętrznej kamery Wi-Fi obracająco-pochylającej (Pan & Tilt) lub wewnętrznej kamery Wi-Fi - Full HD, czy wolałbyś pilnować drzwi przy pomocy kamery Wi-Fi do drzwi wejściowych, która dla dodatkowego bezpieczeństwa podświetli wejście natychmiast po wychwyceniu ruchu w tej strefie, czy chciałbyś monitorować ogród i budynki zewnętrzne przy pomocy zewnętrznej kamery Wi-Fi Pro i zestawów CCTV.

Co więcej, nie ma potrzeby obawiania się o jakość obrazu uzyskanego w ciągu długich jesiennych nocy, gdyż wszystkie kamery w ofercie są wyposażone w udoskonaloną wizję nocną do 30m*, co pozwoli na uzyskanie przejrzystego obrazu przez całą dobę.

Kamerami można sterować przy pomocy aplikacji Yale View, a dla pełnego komfortu użytkowania można je zintegrować z systemem alarmowym Yale Sync Smart Home Alarm. Kamery z gamy** Yale są również kompatybilne z wiodącymi asystentami głosowymi, takimi jak Amazon Alexa i Asystent Google.

*W zależności od modelu kamery.

**Z wyjątkiem zestawów Yale do monitoringu CCTV.

Zabezpiecz wartościowe przedmioty przetrzymywane poza domem

Większość cennych przedmiotów przechowujemy w domach, ale nie zapominajmy o samochodach, rowerach, kosiarkach i grillach, które trzymamy w szopach ogrodowych i garażach. Jesienią zalecane jest przeniesienie ich do wewnątrz i zabezpieczenie bramy ogrodowej kłódką o wysokim poziomie bezpieczeństwa, którą możesz znaleźć w ofercie Yale. Za to wysokiej jakości zapięcia rowerowe uchronią Twój rower przed niepożądanym zainteresowaniem.

W ofercie Yale znajdują się kłódki i zapięcia rowerowe o standardowym, wysokim i maksymalnym poziomie bezpieczeństwa, które zabezpieczą Twoją własność, przy czym produkty o maksymalnym poziomie bezpieczeństwa są odporne na jesienną deszczową aurę!

System alarmowy Sync Smart Home Alarm marki Yale jest wyposażony w rozszerzony zasięg 200m, co pozwoli zabezpieczyć budynki zewnętrzne, takie jak garaż. Funkcja geolokalizacji przypomina użytkownikom o tym, aby wychodząc z domu uzbroili alarm, zapewniając tym samym inteligentną ochronę w życiu codziennym.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także