PARTNER PORTALU
Na straży domowego bezpieczeństwa

Na straży domowego bezpieczeństwa

Autor: Urszula Tatur
21 wrz 2020 15:04

Estetyczny wygląd, trwałość i solidność to ważne zalety każdego ogrodzenia. Rodzice małych dzieci i właściciele niewielkich zwierząt domowych często przy jego wyborze zwracają uwagę na jeszcze jedną cechę – bezpieczeństwo.

Nic więc dziwnego, że dużą popularnością w tej grupie cieszy się model Ametyst, którego zagęszczone w dolnej części pręty chronią przed przeciśnięciem się pomiędzy nimi. Jeśli dodamy dodatkowe elementy, takie jak automatyka i fotokomórki przy bramie, elektrozaczep w furtce, wideodomofon czy oświetlenie, mamy pewność, że nasza posesja jest maksymalnie zabezpieczona.

Jego klasyczna forma, którą tworzą regularnie rozmieszczone, pionowe kształtowniki, doskonale wpisze się w każdą przydomową przestrzeń. Konstrukcja przęseł składa się z trzech poziomych profili o przekroju 25x25 mm oraz cieńszych, pionowych profili wypełniających o przekroju 15x15 mm.

Tym, co wyróżnia ten model spośród typowych ogrodzeń metalowych, jest zagęszczenie elementów w dolnej części ogrodzenia. Pomiędzy profile o pełnej wysokości wstawione są krótsze, sięgające do ich połowy. Dzięki temu przerwy na dole zostały zmniejszone do 75 mm, natomiast w górnej części pozostawiono większą przezierność. Taki układ elementów jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli na podwórku bawić się będą dzieci lub gdy posiadamy małe zwierzęta domowe. Pionowe ułożenie prętów uniemożliwia wspinanie się, a niewielkie odstępy pomiędzy nimi nie pozwalają na przeciśnięcie się na zewnątrz.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także