×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Nowoczesne ogrodzenie domu. Jakie wybrać? Praktyczne porady!

Nowoczesne ogrodzenie domu. Jakie wybrać? Praktyczne porady!

Autor: Ewa Kozioł
05 sie 2021 12:52

Ogrodzenie to najważniejszy element otoczenia domu. Dobrze dobrane będzie cieszyć oczy i służyć nam przez długie lata. Obecnie dużą popularnością cieszą się rozwiązania wykonane ze stali, które wyglądają bardzo nowocześnie. Są trwałe, łatwe w konserwacji i przystępne cenowo.

Ogrodzenie pełni wiele ważnych funkcji: zapewnia prywatność, ochronę przed potencjalnymi złodziejami oraz dzikimi zwierzętami, a także stanowi wizytówkę domu. Dużą popularnością wśród inwestorów cieszą się obecnie rozwiązania ze stali, zwłaszcza te systemowe, które można zakupić w atrakcyjnej cenie i zamontować samodzielnie. Panele ogrodzeniowe są solidne i cechuje je minimalistyczny design. W dodatku w tej samej technologii może być wykonana także brama wjazdowa i furtka, jeśli chcielibyśmy nabyć je w komplecie. A to przecież duża wygoda, a także gwarancja, że każdy element ogrodzenia będzie idealnie ze sobą współgrał i pasował pod względem wizualnym.

Ogrodzenia ażurowe są modne

Dziś odchodzi się już od masywnych, pełnych ogrodzeń, które wpływają negatywnie na architekturę krajobrazu i budzą złe skojarzenia. Na czasie są zaś produkty ażurowe, które pięknie i dyskretnie wtapiają się w otoczenie. Kontakt z naturą jest obecnie w cenie. Dlatego na znaczeniu zyskują rozwiązania panelowe. Ich ogromną zaletą jest szybkość montażu – prefabrykowane panele ogrodzeniowe łączy się przy użyciu gotowych systemów. Taką pracę można wykonać z powodzeniem samodzielnie, oszczędzając na kosztach wynajęcia fachowca. Wystarczy wyrównać i oczyścić teren, a następnie zmierzyć i zaplanować kształt ogrodzenia, aby dokonać odpowiedniego zamówienia. Poszczególne elementy przymocowuje się do solidnie osadzonych słupków. Można także zrobić podmurówkę (bądź zakupić gotową), nawet dekoracyjną z kamienia.

Solidne, czyli na lata

Panel ogrodzeniowy to rozwiązanie łatwe w konserwacji – w przypadku uszkodzenia można wymienić tylko jedno zniszczone przęsło. Takie ogrodzenie, zakupione od sprawdzonego producenta, ma ponadto dużą odporność na korozję. Jeśli więc materiał jest pokryty specjalną powłoką i malowany proszkowo, to możemy mieć pewność, że cechuje się doskonałą jakością. Warto wybierać zwłaszcza produkty „made in Poland” i wspierać rodzimą gospodarkę.

– Każdy nasz klient otrzymuje 5-letnią gwarancję antykorozyjną na produkty, które są zawsze cynkowane ogniowo. Mamy też bardzo szybki czas realizacji zamówień. W ciągu 7 dni dostarczamy rozwiązania standardowe, a 14 dni przygotowywane według specyfikacji odbiorcy. Panele mogą być pomalowane na dowolny kolor z palety RAL, a więc bez problemu dopasujemy je do stylistyki domu – tłumaczy Jarosław Danielski z Fortlook

Dzięki ażurowemu wykończeniu można przy konstrukcji posadzić pnące rośliny, które z czasem stworzą piękną zieloną przesłonę w miejscach, w których chcemy zyskać większą prywatność.

Z bramą i furtką w komplecie

W technologii paneli ogrodzeniowych może być także wykonana furtka oraz brama wjazdowa – zarówno w wersji przesuwnej, jak i dwuskrzydłowej, które można później bez problemu zautomatyzować. Coraz więcej osób stawia bowiem na inteligentny dom.

– Ogrodzenie wygląda najładniej, gdy każdy jego element idealnie ze sobą współgra wizualnie. Dlatego warto wybierać panele ogrodzeniowe wraz z bramą i furtką od tego samego producenta, w komplecie – to przecież gwarancja spójnego designu. Zwróćmy także uwagę na kolorystykę – dobierając jeden kolor wiodący bądź powtarzalne motywy kolorystyczne, nie przesadzajmy jednak z ich ilością, a całość będzie prezentować się ciekawe – dodaje Jarosław Danielski.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także