×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Ogrodzenie domu. Klasyczna elegancja jest modna!

Ogrodzenie domu. Klasyczna elegancja jest modna!

Autor: Ewa Kozioł
14 cze 2021 11:56

Jaki ogrodzenie domu wybrać? Postaw na nowoczesne ogrodzenie, które zachowało czar dawnych budynków i posesji.

Wygląd domu i posesji to często wypadkowa zamiłowań estetycznych właścicieli. Bardzo chętnie widzimy wokół siebie rozwiązania, kształty i kolory, które nam się podobają. Być może urzekły nas podczas wakacyjnych podróży albo w czasie kinowego seansu, przeczytaliśmy o nich w ulubionej powieści lub zwróciły naszą uwagę w kolorowym magazynie. Duże znaczenie mają także nasze przeżycia i wspomnienia, szczególnie te pozytywne.

Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Jantar swoją formą przenosi nas w przeszłość. Regularnie i gęsto ułożone pionowe kształtowniki przecięte paskiem wypełnionym krzyżykowym wzorem tworzą swego rodzaju wzorcową formę tradycyjnego ogrodzenia. Takie właśnie przegrody o formie prostej lub wypukłej otaczały dawne arystokratyczne pałace czy miejskie parki. W powszechnej opinii kojarzą się z porządkiem i skutecznością, z jaką pełnią swoją funkcję. Jeżeli chcemy, aby posesja zwracała uwagę już od wejścia, a dodatkowo była stylową zaporą przez nieproszonymi gośćmi czy zwierzętami, powinniśmy zdecydować się na to rozwiązanie.

Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Jantar dobrze współgra przede wszystkim z klasycznymi formami architektonicznymi. Przęsła o pionowym układzie zakończone 6 rodzajami grotów do wyboru, świetnie podkreślają zalety posesji. Ogrodzenie jest przezierne i stylowe. Profile wypełniające o przekroju 15 x 15 mm i rozstawie 112 mm (+/- 2 mm) zamknięto w nieco grubszej ramie 40 x 40 mm lub 50 x 50 mm. Dzięki temu konstrukcja jest masywna, mocna i już z daleka przekonuje o tym, że stanowi dobrą ochronę. W systemie dostępne są przęsła w rozpiętości od 2000 do 3000 mm (proste lub wypukłe), szeroka prawo- lub lewostronna furtka (1190 mm), a także brama dwuskrzydłowa (do 5500 mm) lub przesuwna (do 6000 mm). Wszystkie elementy wykonywane są według zamówienia, można więc ich wymiary dostosować do indywidualnych potrzeb.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także