×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Osłona przeciwsłoneczna: skuteczna i praktyczna

Osłona przeciwsłoneczna: skuteczna i praktyczna

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
Dodano: 09 wrz 2020 11:25
Zaktualizowano: 09 wrz 2020 14:18

Osłony przeciwsłoneczne to świetne rozwiązanie w domach, w których elewacje mają duże przeszklenia. Możemy je teraz idealnie dopasować do indywidualnych potrzeb.

Podstawą do zapewnienia komfortowego mikroklimatu w budynku jest zapobieganie przegrzewaniu się pomieszczeń, poprzez zastosowanie skutecznej ochrony przeciwsłonecznej, zwłaszcza jeśli elewacja jest mocno przeszklona. Rodzaj przesłon w głównej mierze zależy od przeznaczenia budynku i warunków, w jakich będą użytkowane. W ostatnich latach mamy do czynienia nie tylko z większą liczbą dni słonecznych i odczuwalnym ociepleniem klimatu, ale też gwałtownymi zjawiskami pogodowymi, którym towarzyszy silny wiatr.

W bogatym asortymencie systemów przeciwsłonecznych Schüco można teraz znaleźć zewnętrzne osłony tekstylne Schüco ZIP Design Screen, które są odporne na napory wiatru o prędkości 25 m/s przy powierzchni przesłony dochodzącej nawet do 12 m2. Rozwiązanie zintegrowane z fasadą elementową Schüco umożliwia dostosowanie warunków zacienienia i transparentności przesłony do indywidualnych wymagań.

Przesłona ZIP Design Screen jest wykonywana z tkanin odpornych na warunki atmosferyczne i oddziaływanie ognia. Poszczególne materiały różnią się od siebie przeziernością, w zakresie od 0 do 14%, dlatego w zależności od potrzeb można wybrać rozwiązanie, które w pozycji zamkniętej całkowicie zacieni pomieszczenie lub zapewni optymalną ochronę przeciwsłoneczną, a jednocześnie dobry widok na otoczenie zewnętrzne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także