×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Oświetlenie ogrodowe: poznaj ciekawe rozwiązania

Oświetlenie ogrodowe: poznaj ciekawe rozwiązania

Autor: Katarzyna Masłowska
24 sty 2020 13:15

Oświetlenie zewnętrzne stanowi niezbędny element zwiększający poczucie bezpieczeństwa i funkcjonalność każdej posesji.

Kierując się tą zasadą firma Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe jako pierwsza wprowadziła na rynek oprawy LED w czterech rozmiarach przeznaczone do instalacji w słupach ogrodzeniowych. Ten innowacyjny produkt pozwala na oświetlenie strefy podjazdu do budynku lub strefy parkingowej bez potrzeby montowania dodatkowych lamp. A to nie jedyna jego zaleta…

Innowacyjny pomysł

Polski producent systemów ogrodzeniowych z Trzebnicy koło Wrocławia jest jednym z czołowych producentów nowoczesnych i trwałych systemów ogrodzeniowych. Stale też poszerza swoją ofertę o kolejne propozycje.

Zobacz także: Ściana za telewizorem: 20 dobrych projektów z polskich domów

W katalogu firmy można znaleźć m.in. wysokiej jakości lampy ogrodowe czy wielofunkcyjny słupek Centerbox. Jednak lampy stanowiące integralny element ogrodzenia to autorski pomysł prezesa Mariana Przybylskiego i jego zespołu. Odwoziłem kiedyś znajomego, który ma dom pod lasem – opowiada właściciel firmy. Było już ciemno i nie mogliśmy trafić. Pomyślałem: w jakich miejscach ludzie zwykle budują domy? Najczęściej pod miastem, gdzie początkowo nie dociera infrastruktura miejska. Nie ma dróg, ani latarni. Tak narodziła się idea lamp ogrodzeniowych.

Pomagają i zdobią

Lampy zostały od podstaw stworzone i przetestowane w dziale projektowym Plast-Met. Projekt zakładał połączenie funkcji użytkowych i dekoracyjnych. Do tych pierwszych zaliczyć można doświetlenie posesji białym, neutralnym światłem, pełnienie funkcji ostrzegawczych (wtedy barwa zmienia się na pomarańczową a światło miga) oraz regulację natężenia światła.

To Cię zainteresuje: Nowoczesny dom. Piękny projekt nad jeziorem

Jeżeli natomiast chodzi o dekoracyjność to lampy ogrodzeniowe cechują się minimalistycznym, dyskretnym designem, który idealnie dopasowuje się do każdej przydomowej aranżacji. Nadają posesji prestiżowy, nowoczesny wizerunek.

Różne wymiary, duże możliwości

Pierwsza powstała oprawa LED na słupy ogrodzeniowe o wymiarach 80x80 mm. Potem, śledząc najnowsze trendy i zmiany w światowym wzornictwie, firma zdecydowała się na poszerzenie oferty o kolejne wymiary słupków 100x100, 120x120 i 140x140 mm, tak żeby można je było montować
z Nowoczesnymi Ogrodzeniami Frontowymi. Możliwość swobodnego doboru do słupów poszczególnych segmentów ogrodzenia pozwala dopasować jego wygląd do każdego architektonicznego stylu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także