×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Wybieramy okna i drzwi. Na co obecnie zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybieramy okna i drzwi. Na co obecnie zwrócić uwagę przy zakupie?

Autor: Ewa Kozioł
Dodano: 05 kwi 2022 15:04
Zaktualizowano: 06 kwi 2022 09:45

Obecna sytuacja na rynku stawia przed inwestorami budującym dom wiele nowych wyzwań. Wzrost cen sprawi, że warto zastanowić się, jakie produkty wybierać, aby kupić dobrze i tanio. Dotyczy to także okien i drzwi. Podpowiadamy, na co obecnie zwrócić uwagę przy zakupie stolarki otworowej.

Wraz z nadejściem pierwszych słonecznych dni inwestorzy wznawiają prace na budowie z myślą, aby jak najszybciej zamknąć stan surowy. Tym razem radość z budowy wymarzonego domu zakłóca jednak obawa o niestabilną sytuację na rynku i wszechobecne podwyżki.

Inwestuj w dobre produkty

Po oszacowaniu możliwości budżetów i wykonaniu diagnozy potrzeb, podczas której jasno sprecyzowałeś swoje oczekiwania względem domu, nadszedł czas na wybór odpowiednich produktów. Postaraj się maksymalnie dopasować dom do swoich potrzeb, aby mieć pewność, że wydane pieniądze będą przez wiele lat pracować na komfort użytkowanych przestrzeni. Podejmując decyzje warto więc wybierać produkty dobrej jakości. Postaw na komplet stolarki od jednego producenta i po prostu ciesz się gwarancją spokoju. Choć jego zakup to nie mały wydatek, nie warto inwestować w produkty, które po kilku latach trzeba będzie wymienić.

Ogranicz ilość ekip na budowie

Doskonale wiemy, że podczas budowy domu znaczenie ma nie tylko założony budżet, ale również czas. Komplet stolarki to niemała inwestycja, dlatego bardzo ważny jest jej prawidłowy montaż. Powierzając go certyfikowanym monterom zyskasz gwarancję, że twoja stolarka jest po prostu w dobrych rękach.

Kompleksowość się opłaca

Zakup kompletu stolarki, czyli okien, osłon, bramy garażowej i drzwi wejściowych niewątpliwie przyspiesza proces budowy domu. Wybór rozwiązań od jednego producenta pozwala zaoszczędzić czas, a także gwarantuje pełną spójność, zarówno stylistyczną, jak i technologiczną wybranych produktów. Kompleksowe, dobrze przemyślane zakupy to również niezwykle ważna w obecnych czasach Gwarancja Spokoju na wiele lat.

Bez względu na to, czy wybierzesz okna PVC, aluminiowe czy połączy oba te rozwiązania, np. stosując systemy aluminiowe do dużych przeszkleń, a PVC do pozostałych, możesz liczyć na spójną kolorystykę wszystkich elementów stolarki. Dobrane kolorystycznie okna, osłony zewnętrzne, drzwi i brama garażowa stworzą niesamowity efekt. Integralność kolorów, kształtów, faktur gwarantuje harmonię aranżacji. Możliwość zamówienia całego kompletu stolarki w jednej okleinie to rozwiązanie pożądane w nowoczesnych projektach. Decydując się na opcję Bikolor odróżnisz kolorem wnętrze, od zewnętrza domu – np. stosując okleinę Woodec Dąb Turner dopasowaną do mebli kuchennych lub paneli podłogowych, nie tracąc przy tym na spójności stylistycznej z elementami malowanymi w kolorze RAL na zewnątrz budynku – bramą garażową, drzwiami wejściowymi, roletami lub żaluzjami.

Stojąc przed jednym z największych życiowych wyzwań, jakim niewątpliwie jest budowa domu, warto decydować się na rozwiązania, które ułatwią ten skomplikowany proces. Zakup kompletu stolarki od jednego producenta to z pewnością jedno z nich. 

Wszystkie elementy mają znaczenie

Stolarka otworowa ma wpływ na użytkowanie budynku i związane z tym wydatki, dlatego decyzję o jej wyborze nie powinieneś podejmować w pośpiechu. Zarówno okna, drzwi, jak i bramy garażowe, mają za zadanie zabezpieczać dom przed włamaniem, chronić przed hałasem z zewnątrz, a także zapobiegać utratom energii cieplnej. Postaw na produkty, które spełnią te wymagania i doposaż je w użyteczne dodatki. Dzięki temu osiągniesz wyjątkowy efekt, który w przyszłości przełoży się na pełną symbiozę domu i jego mieszkańców.

Postaw na bezpieczeństwo

Innowacyjność stolarki opiera się w dużej mierze na najwyższym standardzie bezpieczeństwa. Poza ochroną budynku przed stratami ciepła stolarka powinna zabezpieczać dom przed niechcianymi gośćmi. Dziś dom z ogromnymi przeszkleniami, otwarty na naturę i idealnie wkomponowany w otoczenie zdecydowanie nie należy już tylko do sfery marzeń. Dzięki zastosowaniu solidnych konstrukcji, okna, drzwi i brama garażowa stanowią przeszkodę trudną do pokonania. W zależności od potrzeb możesz wyposażyć je w dodatkowe komponenty, które jeszcze mocniej będą pracować na bezpieczeństwo twojego domu. Dzięki temu, oprócz produktów o najwyższych parametrach, ekologicznych i trwałych, zyskasz w standardzie Gwarancję Spokoju.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także