PARTNER PORTALU
Zabawa trendami. Modne ogrodzenie frontowe

Zabawa trendami. Modne ogrodzenie frontowe

Autor: Urszula Tatur
24 sie 2021 11:48

Ogrodzenia poziome to jeden z najwyraźniejszych trendów w aranżacji przestrzeni, który utrzymuje się na topie już od pewnego czasu. Szturmem zdobyły serca projektantów i inwestorów ceniących sobie nowoczesną stylistykę i minimalizm w architekturze.

Przełamały schemat tradycyjnych, pionowo ustawionych sztachet i fantazyjnie wygiętych, ozdobnych prętów. Najlepiej prezentują się w otoczeniu budynków, w których również dominują poziomie linie. Często przybierają formę płaskich, szerokich poprzeczek zamkniętych w metalowej ramie. Wydawać by się mogło, że w tej formule trudno o coś oryginalnego. Nic bardziej mylnego! Jeśli ktoś chce wyróżnić się na tle sąsiednich posesji i przykuć wzrok nieszablonowym wzorem, może sięgnąć po model Trawertyn MX 200/P-25 firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe.

Regularny układ stalowych blach o wysokości 200 mm, charakterystyczny dla kolekcji Trawertyn, został w tym przypadku urozmaicony. Jedną z poprzeczek zastąpiono trzema wąskimi kształtownikami o wysokości 40 mm. Powstał w ten sposób ażurowy „przerywnik”, który dynamizuje całość i dodaje ogrodzeniu lekkości.

Kompromis między intymnością a otwarciem na otoczenie

Tak drobna zmiana ma istotne konsekwencje w odbiorze ogrodzenia i przestrzeni, którą wydziela. W pozostałych wariantach modelu Trawertyn pojawiają się jedynie niewielkie prześwity lub w ogóle ich nie ma. Wzór Trawertyn MX 200/P-25 natomiast daje większy wgląd do wnętrza posesji. Szerokie panele dzieli 10 mm odstępu, ale pomiędzy wąskimi kształtownikami stworzono już większe, 25-milimetrowe przerwy. To sprawia, że przegroda staje bardziej przezierna, ale jednocześnie nadal zapewnia mieszkańcom poczucie prywatności.

Taki układ elementów ma też swoje praktyczne walory. Umieszczony w górnej części ażurowy fragment zdobi ogrodzenie i czyni je przyjaźniejszym w odbiorze. Zagęszczenie profili w dolnej części zwiększa bezpieczeństwo bawiących się na podwórku dzieci. Nie ma bowiem ryzyka utknięcia między elementami ogrodzenia, a wspinanie jest utrudnione. Przez taką przegrodę nie przecisną się także niewielkie zwierzęta domowe.

Wzór Trawertyn MX 200/P-25 jest dostępny na wszystkich elementach systemu: przęsłach, furtce oraz bramie dwuskrzydłowej i przesuwnej. Kolekcja ta to kompleksowy zestaw, który pozwala stworzyć eleganckie i trwałe ogrodzenie dostosowane do potrzeb inwestora. Można je uzupełnić o takie elementy dodatkowe jak ogrodzeniowe lampy LED czy nowoczesny moduł Centerbox z wideodomofonem, automatyką, zasilaniem, a nawet skrzynką na listy w jednej obudowie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także