3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę wybierając meble ogrodowe

3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę wybierając meble ogrodowe

Autor: Radosław Zieniewicz
16 maj 2017 13:31

Przed nadejściem sezonu warto zadbać o estetykę tych miejsc, a przede wszystkim zaopatrzyć je w wygodne i porządne meble ogrodowe, które uprzyjemnią nam relaks na świeżym powietrzu. Porównywarka cen Okazje.info przygotowała ranking najczęściej poszukiwanych zestawów, który może być pomocny przy wyborze mebli dopasowanych do naszych potrzeb.

Urządzając ogród oraz taras warto zadbać o wygodne meble wykonane z trwałego materiału, dzięki któremu posłużą nam przez kilka sezonów.

Porównywarka cen Okazje.info przygotowała ranking 20 najpopularniejszych zestawów mebli ogrodowych. Na pierwszym i trzecim miejscu zestawienia znalazły się komplety wypoczynkowe wykonane z technorattanu, a na drugim stalowy stół ogrodowy z krzesłami.

Jakiego rodzaju meble ogrodowe uplasowały się na pozostałych miejscach rankingu? Ilu osobowe komplety są najczęściej poszukiwane? Jak wiele pieniędzy jesteśmy gotowi przeznaczyć na ich zakup? Na te pytania odpowiada poniższa analiza rankingu.

Materiał

Przy wyborze mebli ogrodowych należy brać pod uwagę przede wszystkim materiał, z którego są wykonane. To właśnie on wpływa na ich solidność, wytrzymałość i wygodę użytkowania.

W rankingu przygotowanym przez serwis Okazje.info, aż trzynaście pozycji zajmują meble wypoczynkowe wykonane z technorattanu. To lekki i łatwy do czyszczenia materiał.

W porównaniu do klasycznego rattanu charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, odpornością na wilgoć, promieniowanie UV oraz niskie temperatury. Technorattan szczególnie polecany jest osobom, które poza sezonem nie mają gdzie przechowywać mebli i pozostawiają je na zewnątrz.

Pozostałe siedem pozycji w rankingu Okazje.info zajęły zestawy metalowych stołów z krzesłami wykonane z aluminium, stali oraz żeliwa. To bardzo trwałe i stabilne materiały, lecz decydując się na nie trzeba mieć na uwadze konieczność dokupienia poduszek, ponieważ siedzenie na metalowej konstrukcji nie jest wygodne.

Na rynku dostępne są również zestawy ogrodowe wykonane z naturalnego drewna, które wymagają jednak odpowiedniej i regularnej konserwacji. Z mody na dobre wyszły natomiast plastikowe meble, które jeszcze kilka lat temu były jednymi z najpopularniejszych.

Wielkość

W rankingu przygotowanym przez Okazje.info znalazły się przede wszystkim zestawy składające się z kanap ze stolikami kawowymi oraz stołów z kompletami krzeseł.

Kanapa to wygodne rozwiązanie, które pozwala na komfortowy relaks na świeżym powietrzu. Możemy dołączyć do niej fotele, dzięki którym stworzymy idealną przestrzeń do wypoczynku dla całej rodziny. Jeżeli chodzi o tego rodzaju komplety, użytkownicy Okazje.info najczęściej poszukiwali niewielkich zestawów z miejscem dla czterech osób.

Latem wiele czasu na świeżym powietrzu spędzamy także spożywając posiłki, np. organizując grilla ze znajomymi. Podczas takich okazji bardzo dobrze sprawdzi się duży stół z krzesłami, który bez problemu pomieści domowników i wszystkich gości.

Potwierdza to ranking, według którego największą popularnością cieszą się spore, bo sześcioosobowe zestawy jadalniane.

Cena

Meble ogrodowe to duża inwestycja – na najtańszy komplet w rankingu musimy bowiem wydać 499 zł. Cena dwunastu z dwudziestu zestawów nie przekracza z kolei 1000 zł, a koszt siedmiu kompletów mieści się w przedziale 1000-2000 zł. Tylko jeden zestaw w rankingu kosztuje więcej niż 2000 zł. 

Taras oraz ogród to miejsca, w których z chęcią odpoczywamy w czasie ciepłych i słonecznych dni. Warto zatem zadbać o to, aby jak najlepiej spełniały funkcje komfortowej strefy relaksu lub wygodnego miejsca do spożywania posiłków na świeżym powietrzu.

Wymarzony efekt możemy osiągnąć stawiając na wysokiej jakości meble ogrodowe, dopasowane do liczby domowników i ich przyzwyczajeń.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także