5 prostych kroków do czystej elewacji domu

5 prostych kroków do czystej elewacji domu

Autor: Radosław Zieniewicz
21 kwi 2017 19:29

Elewacja to wizytówka każdego domu. Jeśli chcesz aby twój dom robił doskonałe wrażenie to powinieneś zadbać o stan elewacji zwłaszcza po zimie, gdy znajdują się na niej liczne zabrudzenia pochodzące z opadów śniegu i deszczu. W jaki sposób najlepiej to zrobić?

Stosując się do poniższych wskazówek mamy pewność, że nasza elewacja zalśni czystością a cały proces czyszczenia przebiegnie bezpiecznie.

  1. 1. Najpierw na zabrudzoną powierzchnię nakładamy środek czyszczący. Najlepiej sprawdzi się tu środek do kamienia i elewacji marki Kärcher. Środek ten jest silny i przeznaczony specjalnie do usuwania zabrudzeń olejowych, sadzy, pyłu, glonów oraz zanieczyszczeń atmosferycznych z kamiennych i aluminiowych fasad. Poza czyszczeniem ma on też właściwości pielęgnacyjne, zabezpiecza i chroni elewację przed ponownym przyleganiem brudu. Środek nakładamy zawsze od dołu do góry pod niskim ciśnieniem.
  2. 2. Po nałożeniu środka należy odczekać 3-5 minut zwracając uwagę na to by środek nie wysechł. Dlatego też nie nakładamy go w upalne dni w pełnym słońcu.
  3. 3. Rozpoczynamy czyszczenie za pomocą lancy. Uważamy przy tym, by nie uszkodzić powierzchni. Przed czyszczeniem warto przeprowadzić próbę w jakimś mało widocznym miejscu, by sprawdzić z jakiej odległości osiągniemy najlepsze efekty czyszczenia nie uszkadzając powierzchni. Przy bardziej uporczywych zabrudzeniach można zastosować lancę ze strumieniem rotacyjnym, który dużo lepiej usuwa zabrudzenia, ale jest przy tym bardziej agresywny więc czyszcząc nim zachowajmy szczególną ostrożność. Dzięki innowacyjnej lancy Multi Jet 3 w 1, w którą wyposażone są wyższe modele, mianowicie Full Control Plus nie trzeba zmieniać lancy a wystarczy ją przekręcić, by korzystać ze strumienia rotacyjnego oraz nanosić środek czyszczący.
  4. 4. Czyszczenie usprawni wykorzystanie specjalnego wyposażenia do czyszczenia płaskich powierzchni T-Racer. Akcesorium to jest bardzo przydatne i pomocne, jednak czyszcząc nie przesuwamy nim zbyt energicznie ponieważ możemy w ten sposób również uszkodzić powierzchnię.
  5. 5. Jeżeli na elewacji znajdują się glony lub pleśń należy zastosować specjalne środki do ich usuwania. Przy korzystaniu z nich stosujmy się ściśle do zaleceń producenta.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także