PARTNER PORTALU
Domek letniskowy - proste rozwiązania w stylu smart

Domek letniskowy - proste rozwiązania w stylu smart

Autor: Urszula Tatur
19 sie 2020 11:07

Mazury, polskie góry i Bałtyk to w tym roku popularne kierunki wakacyjne. Turyści gremialnie szukają zacisznych miejsc, by czuć się bezpiecznie i przyjemnie. Wielu z nich wybiera domki letniskowe. Po zakończeniu sezonu warto wprowadzić do nich kilka nowości, aby przyciągnąć ich także w przyszłym roku.

Domki letniskowe cieszą się w tym roku wyjątkowo dużym obłożeniem. Ze względu na niepewność zagranicznych wyjazdów wiele osób decyduje się na urlop na łonie natury w Polsce. Piękno rodzimych stron odkrywane jest na nowo. Właściciele domków na pewno cieszą się z takiego obrotu sprawy. Widząc tak duże zainteresowanie, część z nich na pewno myśli o wprowadzeniu nowości na przyszły sezon. Aby podnieść komfort mieszkania w domku, wystarczy kilka prostych rozwiązań.

Światło automatyczne

Dużym udogodnieniem będzie zainstalowanie lepszego systemu oświetlenia. To ważne, ponieważ do niektórych domków letniskowych – szczególnie w lesie – wpada niewystarczająca ilość światła naturalnego. – Oświetlenie wysokiej jakość przyniesie nam dwie rzeczy: bezpieczeństwo oraz przyjemną atmosferę – wymienia Michał Kichler, product marketing manager w firmie Häfele. – Do domków letniskowych jeżdżą całe rodziny z małymi dziećmi, zatem stworzenie bezpiecznych warunków przebywania w nich to priorytet – podkreśla.
Na bezpieczne poruszanie się po domku letniskowym pozytywnie wpłyną oprawy z czujnikiem zmierzchu i ruchu wmontowane przy podłodze i przy schodach. Gdy wejdziemy do środka w nocy lub wstaniemy z łóżka, lampa wykryje ruch i światło zapali się automatycznie.
Jeżeli ktoś jeszcze nie ma w domku systemu oświetlenia LED, to powinien go wprowadzić również ze względu na oszczędności i ekologię. – W tej sytuacji powinniśmy wybierać oświetlenie LED, które będzie bez problemu działało przez wiele lat i zużywało mało prądu – wskazuje Michał Kichler.
Zapewnia nie tylko oświetlenie punktowe w dwóch poziomach jasności (możliwość ściemniania), lecz dzięki zintegrowanemu portowi USB umożliwia jednoczesne ładowanie telefonu lub tabletu – zaznacza Michał Kichler z Häfele. Funkcja przyciemniania jest bardzo użyteczna, ponieważ można wywołać półmrok, jeżeli ktoś nie lubi spać w całkowitych ciemnościach, które panują w głuszy.

Z poszanowaniem natury

Innym ekologicznym ulepszeniem domku letniskowego jest system sortowników odpadów. Będąc na urlopie, nikt nie jest zwolniony z obowiązku segregacji śmieci. Poza tym trzeba szanować otoczenie i naturę. – Dzięki systemom takim jak Unico sortowanie odpadów jest prostą czynnością, gdyż pojemniki po montażu w szufladzie wysuwają się poza obrys korpusu szuflady – wskazuje ekspert. – Ten system jest funkcjonalny nie tylko pod względem elastycznej konfiguracji, ale też utrzymania czystości. Każdy z tworzących go autonomicznych pojemników (7 lub 15 litrów) posiada pokrywę i składany uchwyt – dodaje.
W domkach letniskowych wytwarza się duże ilości odpadów organicznych, takich jak skórki po owocach i obierki po warzywach. Warto je segregować, by później wrzucić je do kompostownika. Uzyska się wtedy pełnowartościowy nawóz, który później zasili przydomowe oprawy i w konsekwencji podniesie jakość hodowanych roślin. Na pewno sprawi to wielką przyjemność gościom.

Mała rzecz, a cieszy

W dzisiejszych czasach wiele domków letniskowych jest kompletnie wyposażonych w sprzęt audio i wideo. Biorąc pod uwagę konieczność oszczędności miejsca, trzeba pomyśleć o odpowiednich akcesoriach np. do telewizora.

Dołączenie tych kilku prostych i niedrogich usprawnień znacznie zwiększy atrakcyjność domku letniskowego. Ulepszenia to dobry pomysł. Tegoroczne lato pokazuje, że warto inwestować w miejsca położone z dala od utartych szlaków, które pozwalają gościom odseparować się od innych turystów i spędzić urlop w gronie najbliższych, w otoczeniu przyrody.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także