PARTNER PORTALU
Gresowe płyty na tarasie

Gresowe płyty na tarasie

Autor: Radosław Zieniewicz
07 cze 2017 11:24

Funkcjonalność, możliwość stosowania niemal w każdej przestrzeni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, a także wyjątkowo wysoka odporność na zmienne warunki atmosferyczne, zaplamienia czy środki chemiczne. To tylko niektóre z powodów, dla których warto sięgnąć po gresy porcelanowe z kolekcji Libet Ceramic. Do tego, dzięki bogactwu dostępnych faktur, rozmiarów i kolorów płyty stanowią doskonałą propozycję dla wszystkich szukających niebanalnych rozwiązań aranżacyjnych.

Wyjątkowe właściwości gresów wchodzących w skład tej linii, to zasługa specjalnego procesu produkcji oraz użycia najlepszych materiałów. Płyty pozyskiwane są w efekcie prasowania, po którym poddawane są tzw. witryfikacji. W wyniku tego następuje pełne zespolenie naturalnych składników (piasku, kwarcu, skaleni, kaolinu, gliny, barwników) w jednorodny element.

Wypalane w wysokiej temperaturze (ponad 1230°C) uzyskują szczególne właściwości mechaniczne. Są twarde (7 w skali Mohsa), wytrzymałe na obciążenia (płyta o wymiarach 60×60×2 cm potrafi wytrzymać ciężar ponad 1000 kg), uszkodzenia mechaniczne, zadrapania i ścieranie — świetnie sprawdzają się więc nawet w przestrzeniach mocno eksploatowanych. 

Komfort i bezpieczeństwo

Gresy porcelanowe to też pewność komfortu użytkowania. Wysoki wskaźnik antypoślizgowości (R11) powoduje, że są bezpieczne, a w zasadzie zerowa nasiąkliwość sprawia, że to nie tylko materiał wodoszczelny, ale także odporny na zaplamienia. Dodatkowo, zabrudzenia można bezproblemowo zlikwidować przy pomocy myjki ciśnieniowej.

Powierzchnia płyt jest obojętna na działanie soli, kwasów i innych substancji chemicznych. Niestraszne im też zmienne warunki atmosferyczne — są w pełni mrozoodporne, nie zmieniają istotnie rozmiarów pod wpływem temperatury i nie blakną.

Wiele wzorów i kolorów

Powodzenie płyt gresowych wynika także, a może w głównej mierze, z ich walorów estetycznych. To rozmaite interpretacje kamienia, drewna lub betonu, które budową, rysunkiem i kolorystyką znakomicie nawiązują do naturalnych wzorców. Stworzone z nich aranżacje olśniewają atrakcyjnym designem i niecodziennym podejściem do pierwowzoru, a ponadto — zatrzymują ten czar pomimo oddziaływania szkodliwych czynników.

Rozwiązanie dla każdej przestrzeni

Niezależnie od tego, czy projektujemy aranżację ultranowoczesną, tradycyjną, rustykalną czy minimalistyczną, w szerokiej ofercie gresów porcelanowych na pewno odnajdziemy produkt spełniający nasze oczekiwania.

Za sprawą odpowiednich właściwości technicznych i użytkowych produkty te są z powodzeniem używane w najróżniejszych miejscach: w salonach, kuchniach, korytarzach, na tarasach, ścieżkach, a nawet na elewacjach, ogrodzeniach czy przy basenach.

Są one doskonałym rozwiązaniem pozwalającym na stworzenie stylistycznych połączeń wystroju wnętrz z otoczeniem obiektu, niezależnie od jego charakteru (dom prywatny, przestrzeń publiczna). Można je przy tym układać na różne sposoby –  np. stosując komfortowe i łatwe w montażu wsporniki tarasowe.

Dowiedz się jak modnie zaaranżować taras wokół domu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także