×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Inteligentne i bezproblemowe nawadnianie ogrodu

Inteligentne i bezproblemowe nawadnianie ogrodu

Autor: Radosław Zieniewicz
20 maj 2017 17:55

Ogród to niewątpliwie miejsce, gdzie można przyjemnie spędzić czas i się zrelaksować. Często kojarzy się z azylem pozwalającym uciec od codziennych problemów.  Nadchodzące miesiące zapewnią dużą dawkę słońca i wysokich temperatur naszym roślinom. W tym okresie ogród potrzebuje więcej nawodnienia, aby dobra kondycja roślin i ich zdrowy wygląd mógł cieszyć właścicieli.

Posiadanie ogrodu to przede wszystkim duża odpowiedzialność wymagająca dobrego zorganizowania czasu pracy przez cały rok, a w szczególności w sezonie letnim, kiedy należy dbać o regularne nawodnienie ogrodu.

Funkcjonalne rozwiązania

W swojej ofercie marka Gardena  posiada funkcjonalny system, który zapewni maksymalny komfort pracy właścicielom terenów zielonych.

W jego skład wchodzi wiele komponentów, które są ze sobą kompatybilne. Takie rozwiązanie może być stosowane do krzewów, bylin, rabat kwiatowych, w szklarniach, na balkonach i różnej wielkości trawników. Podstawowym elementem są zraszacze, które są dostosowane do każdego rodzaju trawnika. Gardena Classic zraszacz dookolny Samba umożliwia nawadnianie obszarów o maksymalnej powierzchni 250 m². Zasięg zraszania to: od 3 m do 18 m.

Zraszacz jest wyposażony w nastawne, precyzyjne dysze, które umożliwiają równomierne rozprowadzanie wody bez powstawania kałuż. Pomocnym przy pielęgnacji ogrodu może być sterownik nawadniania.  Za pomocą kilku przycisków możemy szczegółowo zaplanować: kiedy, jak długo i w jakich odstępach czasowych nasza roślinność zostanie zasilona porcjami wody.

Pomocne dla wielu trudnych zadań będzie Gardena  sterownik nawadniania MultiControl duo. Może on nawadniać jednocześnie do dwóch niezależnych obszarów ogrodu np. trawnika z tyłu domu i roślin w skrzynkach balkonowych.  Dodatkową zaletą jest możliwość oddzielnego zaprogramowania dla każdego wyjścia. Nieodłączną częścią systemu nawadniania powinien być licznik wody. Wykorzystanie go w ogrodzie zapewni pełną kontrolę nad stanem zużycia wody.

W dobie wielu problemów środowiskowych takie rozwiązanie w pełni spełnia wszelkie kryteria ekologiczne. Teraz można podlewać rośliny precyzyjnie i zgodnie z zapotrzebowaniem. Licznik wody jest zasilany bateriami i gotowy do podłączenia do przyłącza wody, pistoletu zraszającego, zraszacza lub pompy wodnej.

Dzięki innowacyjnemu licznikowi wody będzie można w sposób odpowiedzialny zaplanować nawadnianie, co z pewnością przełoży się pozytywnie na stan portfela.

Smart system – nowoczesność na miarę potrzeb 

W erze nowoczesnych technologii inteligentne rozwiązania nie tylko dla domu, ale także dla ogrodu stają się coraz bardziej popularne. Pomagają zaoszczędzić czas, ale przede wszystkim za pomocą telefonu można zorganizować wszelką pracę zintegrowanych ze sobą urządzeń.

Gardena stworzyła takie rozwiązanie, które zapewni najwyższy poziom komfortu użytkownikom. System stanowi kilka elementów połączonych ze sobą routerem Gardena, który komunikuje się bezpośrednio z pozostałymi elementami systemu.

Zbiera on dane ze smart sterownika nawadniania, robota koszącego i sensorów Gardena i dostarcza je do użytkownika na jego telefon. Od użytkownika zależy czy chce uruchomić proces nawadniania ogrodu, wyłączyć robota koszącego, czy przerwać nawadnianie ze względu np. na zmieniające się prognozy pogodowe.

Dane na temat poziomu wilgotności gleby, temperatury, czy natężenia światła są na bieżąco przesyłane i analizowane. Ponadto aplikacja oferuje użytkownikom masę przydatnych porad ogrodniczych, jak również informacje jak kreatywnie zarządzać swoim ogrodem. 

Przeczytaj więcej o inteligentnym ogrodzie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także