Nie tylko ochroni, ale i udekoruje drewno na elewacji

Nie tylko ochroni, ale i udekoruje drewno na elewacji

Autor: Radosław Zieniewicz
04 lip 2017 14:30

Drewno, jako produkt naturalny, wymaga kompleksowej ochrony. Dotyczy to zarówno materiału stosowanego na zewnątrz, narażonego na działanie czynników atmosferycznych – wody, promieniowania słonecznego i mrozu, jak i wewnątrz budynków. Niezależnie od twardości drewna łatwo je także uszkodzić mechanicznie. O jego ochronę i atrakcyjny wygląd zadbają specjalistyczne produkty. 

Bejce i lakierobejce z linii Sigmalife podkreślają szlachetne usłojenie drewna. Pozwalają mu oddychać, regulują wilgotność i chronią przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.

Produkty występują w 65 kolorach z mieszalnika, w tym 6 nowych, w modnych obecnie bielach i szarościach. Prezentowane w salonach wymalowania zostały wykonane na drewnie jesionowym, dlatego zaleca się wykonanie testu koloru na docelowym rodzaju deski, w niewidocznym miejscu.

Od maja możemy korzystać z pokrytych preparatem płytek o znacznie większej powierzchni: 28×80 mm. Pozwala to na jeszcze lepszy dobór koloru preparatu. Większość odcieni z palety można stosować na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, w każdym przypadku przeznaczenie zostało oznakowane w karcie produktu.

Produkty w serii

W skład linii Sigmalife wchodzą następujące produkty: oparte na technologii rozpuszczalnikowej Sigmalife VS-X i Sigmalife DS oraz wodnej – Sigmalife VS Acryl i Sigmalife DS Acryl. Sigmalife VS-X to wyrób ochronny na bazie żywic alkidowych. Stosowany jest jako warstwa gruntująca i kolorująca na surowe drewno.

Sigmalife DS to transparentna lakierobejca na bazie żywic alkidowych. Przeznaczona jest do drewna na zewnątrz budynków: okien, elementów elewacji, balkonów i ogrodzeń. Sigmalife VS Acryl i Sigmalife DS Acryl to wodorozcieńczalne lakierobejce na bazie żywic akrylowych. Można ich używać wewnątrz i na zewnątrz. Razem tworzą system do ochrony i dekoracji drewna.

Polecane narzędzia

Do aplikacji Sigmalife DS Acryl i VS Acryl producent zaleca pędzel Premium MIX marki Dekoral Gold z włosia syntetycznego. Sigmalife DS oraz Sigmalife VS-X najlepiej nakładać pędzlem Płaski PRO z włosia naturalnego tego samego producenta. Wszystkie preparaty można nanosić także natryskowo. Sigmalife DS Acryl, jako jedyna z całej serii nadaje się też do malowania przy użyciu wałka.

Zobacz też jaki impregnat sprawdzi się do drewna ogrodowego.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także