PARTNER PORTALU
Podpowiadamy jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed nadchodzącymi mrozami

Podpowiadamy jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed nadchodzącymi mrozami

Autor: Radosław Zieniewicz
21 gru 2017 17:02

Niskie temperatury i częste opady śniegu sprawiają, że drewno trzymane na zewnątrz pomieszczeń ulega zniszczeniu i traci swój pierwotny urok. Jest też mniej trwałe. Ekspert marki Bondex podpowiada, jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed pierwszymi mrozami.

Podpowiadamy jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed zimą w 3 prostych krokach.

Krok pierwszy: wybierz preparat

Przy malowaniu drewna bardzo ważny jest dobór odpowiedniego produktu. Czytajmy dokładnie etykiety, aby wybrać ten, który jest przeznaczony do stosowania na zewnątrz pomieszczeń. Dobrze, jeśli jego formuła chroni przed czynnikami szkodliwymi dla drewna: grzybami i glonami.

Przykładem takiego preparatu jest Bondex Renowacja – wodorozcieńczalna farba przeznaczona do odnawiania już malowanego lub zszarzałego drewna.

Krok drugi: oczyść powierzchnię

Na początku zeszlifuj stół i krzesła, usuń łuszczącą się starą farbę, używając do tego papieru ściernego. Zetrzyj pył, a następnie odtłuść powierzchnię, aby nowa farba miała lepszą przyczepność.

Najlepiej zrobić to wodą z niewielkim dodatkiem detergentu. Po oczyszczeniu powłoki przetrzyj ją wilgotną szmatką.

Krok trzeci: pomaluj

Farbę nakłada się dopiero na suchą powierzchnię. Na początku dokładnie wymieszaj produkt, używając do tego drewnianej listwy. Prowadź pędzel wzdłuż słojów.

Po dwunastu godzinach nałóż drugą warstwę preparatu. Dla atrakcyjniejszego efektu możesz najpierw przeszlifować powłokę. Pomalowane drewno w pełni wysycha po upływie doby.

Czytaj także: Podpowiadamy jak dobrze wyczyścić rolety i żaluzje

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także