PARTNER PORTALU
Podwyżki cen prądu nie muszą być problemem

Podwyżki cen prądu nie muszą być problemem

Autor: Urszula Tatur
15 paź 2020 15:49

Darmowy prąd bez ograniczeń brzmi jak marzenie. A gdyby tak postawić na energię słoneczną?

Już w 2020 można było odczuć znaczny wzrost cen prądu. Niestety, prognozy na rok 2021 również nie napawają w tej kwestii optymizmem – przeciętne gospodarstwo domowe w Polsce, które zużywa w granicach 200 kWh energii zapłaci nawet 180 złotych więcej. Na rachunkach ma pojawić się również planowana od dawna opłata mocowa, której celem ma być zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii i modernizacja elektrowni. Jak sobie z tym wszystkim poradzić?

Rzadko się zdarza, że tak poważne problemy mają idealne rozwiązania i to na wyciągnięcie ręki. W obliczu zbliżających się kolejnych podwyżek cen prądu trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie niż minielektrownia fotowoltaiczna. Dzięki niej można cieszyć się odnawialną energią ze słońca i niezależnością energetyczną. Szacuje się, że instalacja fotowoltaiczna pozwala obniżyć rachunki za prąd nawet o 90%, a cała inwestycja zwraca się w kilka lat.

A co jeśli chcielibyśmy zacząć korzystać z odnawialnej energii, ale nie możemy sobie pozwolić na sporą inwestycję? Pomocnym rozwiązaniem jest program rządowy „Mój Prąd”. Dzięki któremu można uzyskać dotację wysokości 5000 złotych na własną instalację fotowoltaiczną. Warto pamiętać, że firma jako oficjalny partner rządowego programu, zapewniają kompleksową i profesjonalną pomoc. Nabór wniosków w programie „Mój Prąd” trwa tylko do 18 grudnia 2020 lub do wyczerpania środków. Warto pamiętać też o możliwości wykorzystania ulgi termomodernizacyjnej, czyli częściowego zwrotu wydatków poniesionych na instalację fotowoltaiczną. Z tytułu ulgi termomodernizacyjnej można odliczyć od podatku nawet 32% kosztów poniesionych na rzecz instalacji.

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także