PARTNER PORTALU
Pomysł na taras? Kompozyt, który przypomina drewno

Pomysł na taras? Kompozyt, który przypomina drewno

Autor: Justyna Łotowska
19 sie 2021 10:44

Mówiąc o tarasach, do niedawna postęp kojarzyliśmy z syntetycznymi odpowiednikami, zastępującymi naturalne materiały. Obecnie obserwujemy ponowną synergię sił natury i ludzkiej innowacyjności. Zobaczcie kolekcję kompozytowych desek, które do złudzenia przypominają te drewniane.

Trudno znaleźć kogoś, komu nie podoba się drewno. Jednak nie każdemu podoba się jego konserwacja. Dlatego ostatnimi czasy furorę robią deski kompozytowe, które nie wymagają cyklicznego olejowania, nie odkształcają się, nie posiadają drzazg oraz pozbawione są lepkiej żywicy. Jednak wiele z nich, zwłaszcza z taniego plastiku, przypomina drewniane deski tylko swoim kształtem. Na szczęście mamy do wyboru deski, które nie tylko są przyjazne środowisku, ale też umiejętnie naśladują naturalny wygląd drewna.

Deski Gardin Natur JAF zawierają 60% składników pochodzenia organicznego. Zmielone włókno drzewne w składzie to nie tylko ukłon w stronę ekologii. Deska kompozytowa WPC wystawiona na działanie promieni UV oraz wody podlega naturalnym procesom utleniania i zmiany koloru. Dzięki temu barwa desek z czasem dojrzewa i ulega delikatnej przemianie, niczym sezonowane drewno. Nie ma to jednak negatywnego wpływu na ich trwałość oraz parametry użytkowe.

Co więcej, deski subtelnie różnią się też między sobą. Niejednorodna tonacja pozwalana na uzyskanie bardziej autentycznego wyglądu całości, który tworzymy poprzez losowe mieszanie desek z różnych partii. W ten sposób powierzchnia gotowego tarasu mieni się wieloma odcieniami jednocześnie. Barwa stabilizuje się w ciągu paru miesięcy od montażu, zależnie od nasłonecznienia panującego w danym miejscu. Warto także wspomnieć, że przewaga naturalnych włókien w składzie wpływa na mniejsze nagrzewanie się tarasu w czasie upałów, których ostatnio niestety nie brakuje.

- Gardin Natur występuje w 4 naturalnie wyglądających wariantach kolorystycznych – Złoty Teak, Antyczny Orzech oraz w odcieniu Srebrnej i Grafitowej Jodły. Dla wzmocnienia efektu wizualnego, każdy z nich doprawiono szczyptą bardzo modnego antracytu. Różnice w odcieniach widoczne są gołym okiem, dlatego bez obaw możemy podjąć świadomą decyzję jeszcze przed zakupem.  — podpowiada Piotr Lisowski, tarasowy ekspert JAF Polska.

Powierzchnię desek zdobi realistyczne usłojenie 3D, które wygląda jak autentyczne drewno, chociaż nie wymaga regularnej renowacji. Od prawdziwego drewna odróżnia ją brak sęków, drzazg i wycieków żywicy. Deski mają wysoką odporność na pękanie, powstawanie drzazg, niekorzystne warunki atmosferyczne oraz duże obciążenia. To zasługa wytrzymałej i sprawdzonej konstrukcji wewnętrznej.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także