PARTNER PORTALU
Roślinność modna w ogrodzie, czyli trendy na 2017

Roślinność modna w ogrodzie, czyli trendy na 2017

Autor: Radosław Zieniewicz
17 marz 2017 10:43

Prezentujemy jakie rośliny będą królować w ogrodzie w 2017 roku. Aranżując przestrzeń ogrodu warto sięgnąć po odpowiednie rośliny ogrodowe, które podkreślą wyjątkową przestrzeń ogrodową wokół naszego domu.

Aranżując przestrzeń ogrodu można czerpać z kilku inspiracji osiągając pożądany efekt. Tendencje i mody mają jednak do siebie to, że lubią szukać przeciwstawności, dlatego warto każdą posesję traktować indywidualnie i kreować ją zgodnie z własnymi potrzebami i upodobaniami.

Trawy w ogrodzie

Popularność traw dekoracyjnych w Polsce rośnie od 2015 roku. Moda na nie przyszła z zachodu i w tym roku właściciele posesji oraz ogrodnicy będą po nie sięgać równie chętnie. Efektem będą coraz odważniejsze i ciekawsze aranżacje. Dlaczego trawy są tak popularne? Odpowiedź brzmi: bo są łatwe w uprawie i charakteryzują się wyjątkowymi walorami estetycznymi. Ich popularność wzmacniają trendy, za którymi stoi moda na całoroczne i mało wymagające rośliny oraz jednogatunkowe rabaty.

Liczy się  naturalność

Powraca moda na naturalność. I nie chodzi tu tylko o rozwiązania: naturalne elementy, bazowanie na drewnie czy kamieniu, lecz przede wszystkim o swobodną, niczym nie ograniczoną aranżację, która naśladuje naturalne zbiorowiska roślinne. Stąd coraz bardziej popularne są dzikie ogrody, kwieciste łąki oraz rozłożyste, bujne kępy traw i kwietniki.

Trend jest przeciwwagą dla geometrycznych, minimalistycznych aranżacji i ogrodów w stylu formalnym. Warto dodać, że naturalny ogród nie wymaga większego zaangażowania i jest równie dobrą opcją dla „leniwych ogrodników” co przestrzenie z mniejszą ilością nasadzeń.

Wyraziste kolory

Modny już trend jeszcze się umocni i rozkwitnie w naszych ogrodach. Ogród po prostu musi tętnić życiem, wprawiać w pozytywny nastrój jego użytkowników, a do tego zdolna jest nie tylko zieleń. W modnym ogrodzie królować powinny elektryzujące żółcie, intensywne czerwienie i wyraziste pomarańcze oraz fiolety.

Ogród będący wariacją kolorów nie tylko pobudzi do życia jego użytkowników, lecz również zwabi motyle i pszczoły stając się przyjazną przestrzenią dla wszystkich.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także