×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Rozpocznij sezon letni z solidnym tarasem

Rozpocznij sezon letni z solidnym tarasem

Autor: Radosław Zieniewicz
20 kwi 2017 18:46

Urządzaniu przestrzeni tarasowej na zewnątrz towarzyszą różne uwarunkowania. W zależności od rodzaju miejsca, podłoża i warunków atmosferycznych, szukamy materiałów, które spełnią nasze oczekiwania estetyczne i praktyczne.

Aby podłoga kładziona na zewnątrz budynku przez długie lata prawidłowo pełniła swoją funkcję, musi spełniać szereg warunków. Poza oczywistymi cechami jak odporność na mróz, szybką zmianę temperatur, blaknięcie pod wpływem słonecznego światła, powinna być również łatwa w utrzymaniu czystości i niewymagająca specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli szukamy płytek na domowy podjazd, parking lub do garażu, musimy również pamiętać o tym, aby były one odporne na obciążenia.

W przypadku budowania ogrodowej ścieżki położonej blisko oczka wodnego, czy aranżowania przestrzeni wokół fontanny lub basenu, układane płytki powinny być antypoślizgowe, a także odporne na wodę - również chlorowaną i słoną. Wszystkie te cechy łączą w sobie gresy o zwiększonej grubości do 2 cm - Solid 2.0.

Mobilne gresy

Niezwykle przydatną cechą gresów Solid 2.0 jest możliwość ich łatwego zdemontowania. Płytki, które były podłogą na plaży lub w ogrodzie w sezonie letnim, mogą po jego zakończeniu zostać przeniesione w dowolne, inne miejsce. Dodatkowo układanie i demontowanie gresów jest tak proste, że można to zrobić samodzielnie, bez korzystania z pomocy fachowca.

Naturalny design

Płytkami najczęściej wybieranymi przez projektantów do ogrodów czy innych przestrzeni znajdujących się na zewnątrz budynków, są te o wzornictwie inspirowanym naturą. Przypominające drewno lub naturalny kamień gresy, będą harmonijnie współgrać ze znajdującymi się nieopodal elementami przyrody.

Do złudzenia przypominająca naturalny kamień kolekcja Stone to beż, brąz, jasna i ciemna szarość. Płytki z kolekcji Beton dostępne są natomiast w kolorach: białym, jasnoszarym i ciemnoszarym. Linia Atakama to: jasna i ciemna szarość, a także beż. Kolekcja Slate, przy produkcji której zastosowana została jednorodna, barwiona masa, występuje w kolorystyce beżu, szarości i grafitu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także