Stylowy taras pokryty płytkami

Stylowy taras pokryty płytkami

Autor: Radosław Zieniewicz
05 lip 2017 12:21

Kładąc płytki na zewnątrz obawiamy się tego, jak podziałają na nie zmienne, nierzadko skrajne warunki atmosferyczne. W konsekwencji często przedkładamy parametry techniczne gresów nad ich wygląd. Grupa Tubądzin udowadnia, że jakość może iść w parze z najnowocześniejszym designem i prezentuje dwa zupełnie różne pomysły na taras wyłożony płytkami.

Drewno to piękny, jednak trudny w utrzymaniu surowiec. Ceramika Tubądzin postanowiła przenieść jego fakturę na płytki, tworząc nową kolekcję Wood marki Korzilius. Najnowsze gresy do złudzenia przypominają naturalne drewno z jego pełnym usłojeniem. Nie są przy tym tak pracochłonne 
w utrzymaniu jak deski, ponieważ omija nas regularne impregnowanie, które jest koniecznością w przypadku drewnianej podłogi.

Płytki marki Korzilius świetnie sprawdzą się na zewnątrz pomieszczeń – balkonach, czy tarasach – nadając świeżego, nowoczesnego wyglądu każdej aranżacji. Uniwersalny, jasny odcień gresów sprawia, że możemy dobrać do nich przeróżne dodatki, m.in. białe meble i ciemne poduszki czy koce. Naturalny charakter przestrzeni podkreślą żywe rośliny.

Z hiszpańską mozaiką

Ciekawą propozycją na aranżację tarasu lub balkonu są mozaiki gresowe z kolekcji Barcelona, którą dla Grupy Tubądzin zaprojektował Maciej Zień. Barcelona 1a posiada geometryczny wzór, który sprawia wrażenie trójwymiaru. Świetnie sprawdza się więc szczególnie na podłogach. Wszystko za sprawą gry kolorów – bieli i czerni oraz przyciągającego wzrok wzorowi.

Mozaika nada naszemu balkonowi lub tarasowi prawdziwie hiszpańskiego stylu, jednocześnie będąc w pełni odporną na polskie warunki pogodowe, w tym także mróz. Wysoka wytrzymałość gresu sprawia, że produkt ten idealnie sprawdzi się na zewnątrz.

Taras w hiszpańskim stylu

Pamiętajmy, że płytki do wykorzystania na zewnątrz powinny cechować się mrozoodpornością 
i wysoką ścieralnością. Pod uwagę warto wziąć także antypoślizgowość, która zapewni bezpieczeństwo zimą czy podczas deszczu. Tubądzin udowadnia, że gresy o takich właściwościach mogą także zachwycać modnym, stylowym wzornictwem. Dzięki nim każdy będzie mógł stworzyć taras swoich marzeń.

Szukasz "inspiracji tarasowych" dla swojego domu? Przeczytaj ten artykuł!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także