PARTNER PORTALU
Wiosna w ogrodzie - czas przygotować taras

Wiosna w ogrodzie - czas przygotować taras

Autor: Dobrzemieszkaj.pl
12 marz 2020 09:47

Drewniany taras to naturalna ozdoba domu. Aby taras z drewna mógł służyć jak najdłużej należy o niego odpowiednio zadbać. Czym pielęgnować deski tarasowe? Do impregnacji najlepiej sprawdzą się produkty, które z drewnem łączy roślinne pochodzenie.

Drewniany taras wymaga solidnego zabezpieczenia, by przetrwać zimowe mrozy i móc pięknie prezentować się w wiosennych i letnich promieniach słońca. Jednym z najpopularniejszych, a zarazem z najprostszych sposobów, jest użycie oleju tarasowego. To powłoka na bazie naturalnych olejów roślinnych opracowana specjalnie do ochrony, renowacji i barwienia powierzchni tarasów drewnianych. Nałożenie warstwy oleju nawilża i wygładza powierzchnię drewna, a równocześnie zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci i zabrudzeń w głąb struktury. Wnika w powierzchnię deski, co zapewnia długotrwałą i skuteczną ochronę. Olejowa warstwa ochronna nie pęka i nie łuszczy się, skutecznie zabezpieczając taras.

Oleje do tarasów firmy Osmo są idealnie dopasowane do typowej barwy każdego z gatunków drewna, więc bez problemu pozwalają zachować, odnowić lub wyrównać naturalny kolor desek tarasowych. Są wydajne i łatwe w aplikacji, a jedna powłoka wystarcza na ok 24 mkw. Renowacja powierzchni pokrytej olejem tarasowym jest łatwa i szybka – nie wymaga szlifowania ani gruntowania przed aplikacją kolejnej warstwy. Oferta olejów tarasowych Osmo obejmuje 11 kolorów, które podkreślają naturalne piękno drewnianego tarasu.

Zobacz także: Piękne wnętrze - jasne i otwarte

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także