PARTNER PORTALU
Wybieramy odśnieżarkę wirnikową

Wybieramy odśnieżarkę wirnikową

Autor: Radosław Zieniewicz
31 gru 2018 09:18

W śnieżne dni nietrudno dostrzec osoby, które w pocie czoła starają się uporać z warstwą białego puchu zalegającego na chodnikach i podjazdach. Najczęściej do tego celu wykorzystywane są klasyczne, plastikowe łopaty. Odśnieżanie za ich pomocą to ciężka praca, którą musimy jednak wykonać, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i osobom poruszającym się chodnikami przy naszych posesjach. Podpowiadamy jakie urządzenia mogą ułatwić nam odśnieżanie!

Odśnieżarki wirnikowe to urządzenia elektryczne lub spalinowe, które dzięki obracającemu się wirnikowi zbierają śnieg i wyrzucają go przed siebie lub specjalnym kominem w ustalonym przez nas kierunku. Praca z odśnieżarką jest lekka i w przypadku dużych powierzchni – znacznie szybsza niż przy pomocy standardowej szufli. Przy wyborze odśnieżarek powinniśmy kierować się powierzchnią jaką będziemy odśnieżać. Nie zawsze potrzebujemy dużej, spalinowej maszyny.

Elektryczna łopata

Jeśli chcemy zaoszczędzić sobie nieco pracy i odśnieżarka ma nam pomóc w codziennym usuwaniu zalegającego śniegu w obszarze ciągów komunikacyjnych i podjazdu to w zupełności wystarczy nam model elektryczny. Wielkością odpowiada klasycznej łopacie, a dzięki wirnikowi, który może wyrzucać śnieg nawet na 6 metrów, praca będzie lekka. – Przykładem tego typu urządzenia jest odśnieżarka elektryczna Lider QT1300, która poradzi sobie warstwą śniegu do 15 cm, co pozwoli nam z łatwością uporać się z zalegającym po nocnych opadach śniegiem. Dzięki niskiej wadze jej obsługa jest bardzo prosta – zaznacza Grzegorz Kowalczyk, ekspert firmy Krysiak, producenta tego modelu kosiarki.

Sprzęt do ciężkich zadań

Duże powierzchnie, szczególnie w miejscach, gdzie śniegu każdej zimy bywa naprawdę wiele, a więc np. w terenach górskich, wymagają użycia większego sprzętu. W takim zadaniu doskonale sprawdzą się odśnieżarki spalinowe – znacznie mocniejsze i wydajniejsze niż ich elektryczne odpowiedniki. Wybór odśnieżarek spalinowych jest szeroki, dlatego z łatwością dopasujemy je do swoich potrzeb. Szczególnie warto zwrócić uwagę na szereg udogodnień, jakie mają nam do zaoferowania.

Dużą zaletą jest z pewnością elektryczny rozrusznik, który pomoże uruchomić urządzenie podczas mrozów bez niewygodnego ciągnięcia linki rozrusznika ręcznego, a także własny napęd który pozwoli na lżejszą pracę ze sprzętem. Zimą szybko robi się na zewnątrz ciemno, stąd wyposażenie niektórych modeli w oświetlenie, które ułatwia pracę po zmroku.

Niezwykle ważną cechą jest również wysokość robocza, która waha się od 30 cm do nawet 54 cm w przypadku największych modeli, takich jak np. Faworyt ZM800/62, który sprawdzi się w profesjonalnych zastosowaniach. Im większa, tym z wyższą warstwą śniegu poradzi sobie urządzenie – dodaje ekspert firmy Krysiak. Odśnieżarki spalinowe umożliwiają kontrolowany wyrzut śniegu, pod wyznaczonym przez nas kątem na różne odległości.

Czytaj także: Sposób na oblodzone i zaśnieżone rynny

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także