PARTNER PORTALU
Wymarzony basen we własnym ogrodzie

Wymarzony basen we własnym ogrodzie

Autor: Urszula Tatur
14 sie 2020 09:09

Przydomowy basen to oczywistość dla Włochów, Hiszpanów czy Nowozelandczyków. W Polce wciąż pozostaje synonimem luksusu, choć coraz częściej i chętniej inwestuje się w jego budowę, biorąc pod uwagę nie tylko przyjemność korzystania z niego przez domowników, ale także to, że basen zdecydowanie podnosi wartość nieruchomości. Krystalicznie czysta, ciepła woda, wokół leżaki i delikatne promienie zachodzącego słońca… oto idealna strefa domowego relaksu!

Piękno (włoskie) niejedno ma imię!

Architekci i projektanci wnętrz czynią basen kontynuacją przestrzeni wewnątrz – stąd podobny styl czy użyte materiały. Razem mają tworzyć spójną całość. To, z czego powstaną basen i powierzchnia dookoła niego, decyduje o tym, jak dobrze będą się tam czuć domownicy. Równie ważne jest piękno, jak i funkcjonalność. Stąd idealnym materiałem wykończeniowym są płyty wielkoformatowe. Niezwykle bogaty wachlarz kolorów i wzorów inspirowanych pięknem świata przyrody sprawia, że spieki kwarcowe można dobrać absolutnie do każdego stylu i miejsca na ziemi.

Na runku odnajdziemy płyty inspirowane marmurem, kalcytem, granitem czy skałami wulkanicznymi, a paleta barw zaczyna się na subtelnej bieli, przechodzi przez łagodne tony szarości, beżów, turkusów, seledynów i pastelowego różu, na intensywnej czerni kończąc. Na wzorzystych płytach maluje się rysunek żył, który podkreśla zachwycającą moc natury!  Wykorzystane przy basenie płyty wielkoformatowe odbijają naturalne promienie słoneczne, tworząc trójwymiarowe efekty odwzorowujące efekt utleniającego się metalu.

…oraz wiele funkcji!

Spieki kwarcowe są odporne na wysokie i niskie temperatury (a także mróz i ogień) oraz wilgoć i bezpośredni kontakt z wodą dlatego są idealnym materiałem na zewnątrz. Obudowa basenu oraz jego otoczenia wykonana z płyt wielkoformatowych to także gwarancja odporności na erozję, blaknięcie (spieki kwarcowe są odporne na działanie promieni słonecznych), a także uszkodzenia mechaniczne. Ale to, co najważniejsze w kontekście przydomowych basenów, to fakt, że produkty mają właściwości antypoślizgowe. Spieki, w zależności od kolekcji, wyróżniają się antypoślizgowością klasy R8 do R11, dzięki czemu są materiałem niezwykle bezpiecznym, co potwierdza atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny o możliwości wykorzystania płyt wielkoformatowych włoskiej marki w basenach, saunach oraz łaźniach parowych. Dodatkowo, produkty posiadają właściwości przeciwgrzybicze, antybakteryjne oraz nie dopuszczają do tworzenia pleśni. Do listy ich zalet warto dopisać także duży rozmiar płyt, który pozwala na szybszy montaż, ale i jest dużym ułatwieniem przy czyszczeniu, które z kolei nie wymaga specjalistycznych sprzętów ani środków.

Przydomowy basen może być cudownym miejscem błogiego relaksu w zaciszu własnego domu. Starannie zaprojektowany i zbudowany z najlepszych materiałów, stanowi inwestycję na długie lata. Wykorzystanie przy jego budowie spieków kwarcowych to gwarancja jego ponadczasowego piękna i długoletniej funkcjonalności.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także