×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Wypoczynek w ogrodzie i na tarasie. Piękne i praktyczne pergole

Wypoczynek w ogrodzie i na tarasie. Piękne i praktyczne pergole

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
21 lip 2020 09:55

Pergole to idealne rozwiązanie zarówno do ogrodu, jak i na taras. Będą nas chronić przed słońcem w ciepłe dni, w nieco chłodniejsze zaś przed deszczem lub wiatrem. 


Pergole tarasowe i ogrodowe to prywatne strefy relaksu, miejsce idealne na przyjęcia i rodzinne spotkania, które mają potencjał by stać się centrum rodzinnego życia. Są to konstrukcje modułowe, które możemy tworzyć wedle własnych potrzeb. Co więcej, dzięki różnorodnym opcjom, są w stanie zapewnić schronienie przed słońcem w upalne dni oraz deszczem i wiatrem przy załamaniu pogody. Jakie rozwiązania warto wybierać, by cieszyć się nimi bez względu na pogodę?

Dopasowane do potrzeb

Największą zaletą rozwiązań modułowych jest możliwość dopasowania ich do własnych potrzeb. Pergole ogrodowe i tarasowe można więc „zbudować” tak, aby spełniały różne role. Sekret tkwi w odpowiednim doborze rodzaju zadaszenia oraz ścian. Jeśli zależy Wam na stylowym, eleganckim dopełnieniu ogrodowej przestrzeni na pogodne dni - wybierzcie zasłony. Jeśli chcecie, z kolei, stworzyć własną strefę prywatności, w której nie zaskoczy Was żadna zmiana warunków atmosferycznych, warto zdecydować się na roletę ZIP, która zapewnia maksymalną ochronę przed słońcem, wiatrem i deszczem oraz pełną intymność.

Projektancie z Cube Garden proponuje także między innymi wypełnienie dachu i ścian lamelami, czyli ruchomymi „listwami”, które można dowolnie regulować, ustawiając je pod różnym kątem. Taka konstrukcja daje możliwość częściowej bądź całkowitej ochrony przed słońcem i zachowania prywatności. W pozycji zamkniętej chroni również przed wiatrem. Zaletą aluminiowych ścianek żaluzjowych (pionowych lub poziomych) jest, z kolei, całkowita bezobsługowość oraz możliwość montażu dodatkowych dekoracji, sadzenia roślin – ozdobnych pnączy. Warto pamiętać także o czwartym „żywiole”, który latem próbuje zawładnąć naszymi ogrodami, czyli… o uciążliwych insektach. Modułowe rozwiązania dają możliwość zamontowania moskitiery.

Wygodne w użytkowaniu

Ogromną zaletą nowoczesnych, aluminiowych konstrukcji ogrodowo-tarasowych jest wygoda ich użytkowania. Składają się na nią niewątpliwie brak konieczności konserwacji i gwarancja trwałości – odporność na promieniowanie UV i korozję. Co więcej, niektóre z rozwiązań są bezobsługowe, sterowane automatycznie. W przypadku niektórych opcji, możemy regulować ich funkcje – na przykład stopień przysłonięcia, co powoduje komfort podczas zmieniającej się pogody. Nie straszne będą zarówno ostre promienie słońca, jak i zacinający deszcz. Wszystko to sprawia, że wizja błogiego relaksu urzeczywistnia się jeszcze bardziej – mówi Rafał Modlinger, projektant Cube Garden.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także