Zaaranżuj mały taras lub balkon

Zaaranżuj mały taras lub balkon

Autor: Wojciech Napora
19 kwi 2017 11:06

Nawet mikroskopijny ogródek czy taras można tak urządzić, żeby wygodnie się na nim odpoczywało, ciesząc się słońcem i pogodą.

Najważniejszą sprawą jest wybranie odpowiednich mebli. Na skrawku powierzchni nie zmieszczą się oczywiście przepastne sofy, ale siedziska niewielkiej wielkości już tak. Np. fotele wyplatane. Dobrze sprawdzą się modele wiszące albo stojące, takie jak Egg czy Breeze – wygodne i „przewiewne”, a do tego wyglądają lekko i mało masywnie, dzięki czemu nie zagracą przestrzeni. Ich dodatkową zaletą jest ciekawy design. Wstawione na zimę do domu ozdobią wnętrze.

Jeśli nie masz miejsca na fotele, zdecyduj się po prostu na krzesła. Modele Twentyfour albo Ta są tak wyprofilowane, że można na nich długo siedzieć (a nawet bujać, bo dostępna jest też wersja na płozach) bez uczucia dyskomfortu.

Dobrym pomysłem jest również ławka. Taka o głębokości 40 cm zmieści się nawet na najmniejszym balkonie. Gdy zamarzy ci się bardziej miękkie siedzisko, możesz położyć kolorowe poduszki. Zwiększą wygodę i ożywią aranżację.

Niezbędnym elementem miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu jest stolik, na którym postawisz filiżankę kawy czy szklankę orzeźwiającego napoju. Radzimy kupić mały mebelek, na przykład stolik, który ma taką konstrukcję, że w razie potrzeby może także służyć jako stabilny stołek.

Istotnym argumentem przemawiającym za wyborem mebli na zewnątrz domu powinna być ich wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Temu kryterium sprosta rattan, świetnie znoszący zarówno wilgoć, jak i wysokie oraz niskie temperatury, a także doskonałej jakości tworzywa sztuczne, które nie zmieniają barwy ani nie odkształcają się pod wpływem słońca. Właśnie z takich materiałów są zrobione prezentowane przez nas modele. Z pewnością przetrwają długie lata w nieskazitelnym stanie i będą ci dobrze służyć. 

Gdy już umeblujesz swój letni salonik, koniecznie do aranżacji dodaj zieleń. Patrząc na rośliny, jeszcze bardziej się zrelaksujesz! Najlepiej posadź je w doniczkach różniących się wielkością i stylem – stojących i wiszących. Im więcej ich będzie, tym piękniejszy powstanie ogródek.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także