Aranżacja tarasu. Pomysł na piękny i wygodny taras. Zobacz!

Aranżacja tarasu. Pomysł na piękny i wygodny taras. Zobacz!

Autor: Ewa Kozioł
01 cze 2021 11:44

Jak wygodnie i estetycznie urządzić taras? Drewniane krzesło lub fotel oraz choćby niewielki stolik są absolutnym must-have każdego tarasu. Co jeszcze się przyda na tarasie? Podpowiadamy!

Połączenie funkcjonalności i estetyki jest zawsze skutecznym sposobem na stworzenie kojącej enklawy na tarasie, pozwalającej zregenerować ciało i ducha. Drewniane krzesło lub fotel oraz choćby niewielki stolik są absolutnym must-have każdego tarasu, by móc w spokoju oddać się lekturze czy wypić popołudniową herbatę. Na większych powierzchniach można też pokusić się o wygodne, lniane sakwy. Wdzięcznie skomponują się one z chroniącymi przed nadmiarem słońca naturalnymi zasłonami. Drewniane deski tarasowe zapewnią wyjątkowo przyjemne doznania podczas chodzenia na boso, zarówno w upalne, jak i nieco chłodniejsze dni.

Drewniane meble na taras

By wysiłek podjęty w celu urządzenia pięknego i praktycznego tarasu nie poszedł szybko na marne, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczanie poszczególnych elementów. Zwłaszcza drewno wystawione na działanie czynników atmosferycznych wymaga skutecznej ochrony. Do zabezpieczenia mebli i wszelkich obiektów małej architektury świetnie sprawdzi się lakierobejca impregnująca Tikkurila Valtti Plus Complete, która wyeksponuje naturalne piękno drewna, a jednocześnie dzięki innowacyjnej technologii wykorzystującej trzy żywice, zapewni mu najwyższy stopień ochrony na wiele lat. Umożliwi też tworzenie wyjątkowych kompozycji kolorystycznych dzięki szerokiej gamie odcieni. Meble w zbliżonym do naturalnego w kolorze będą efektownie prezentować się zarówno z jaśniejszymi ścianami tarasu, jak i ich ciemniejszą barwą. Doskonałą podstawą takiego zestawienia będzie jasna podłoga zabezpieczone olejem, który uchroni drewno przed pękaniem i wilgocią, a jednocześnie zapewni mu przyjemną, aksamitną strukturę i podkreśli naturalne usłojenie.

Meble na taras: wygodna huśtawka

Błogim pomysłem na relaks, który bez wątpienia stanie się obiektem pożądania wszystkich osób wypoczywających na tarasie, będzie huśtawka. Można ją wykonać w łatwy sposób z prostej deski zawieszonej na linach. Pomalowanie jej farbą w jasnym, ciepłym odcieniu, pozwoli utrzymać charakter naturalnego drewna przy zapewnieniu mu skutecznej ochrony przed promieniowaniem UV, wilgocią i mikroorganizmami. Dzięki wyjątkowej trwałości farby nie będzie się ona łuszczyć ani pękać i posłuży wiele lat, nie wymagając częstych zabiegów konserwacyjnych. Aby huśtawka spełniła swoją wypoczynkową rolę, konieczne będzie dodanie miękkich i przytulnych poduszek.

Lampiony na tarasie

Projektując wystrój tarasu, warto pomyśleć też lampionach. Te z naturalnych materiałów – wiklinowe czy rattanowe – podkreślą lekkość letniego wystroju. W cieple wieczory zaś, kiedy już zajdzie słonce, będą stanowić zjawiskową ozdobę i pozwolą w urzekającej atmosferze przedłużyć czas relaksu na świeżym powietrzu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także