Drewniana pergola w ogrodzie. Idealna na letni odpoczynek!

Drewniana pergola w ogrodzie. Idealna na letni odpoczynek!

Autor: Ewa Kozioł
04 lip 2022 11:27

Drewniana pergola doskonale sprawdzi się latem w ogrodzie. Zapewni komfortowy odpoczynek inawet gdy na zewnątrz pada. Przy niewielkich zabiegach dekoracyjnych pozwoli wykreować piękną, oryginalną przestrzeń.

Zwolennikom prostoty i elegancji z pewnością spodoba się klasyczne zestawienie kolorystyczne nawiązujące do czerni i bieli. Zabezpieczenie pergoli za pomocą półtransparentnej lakierobejcy Valtti Plus Complete pozwoli podkreślić naturalność drewna, a odcień ciemnego brązu będzie tworzyć wyrazisty kontrast z panelami pomalowanymi ochronną farbą Tikkurila Valtti Opaque, zapewniającą piękną biel na wiele lat, nawet w zmiennych warunkach atmosferycznych. W takim otoczeniu jako dekoracje wystarczą dary natury lub wykorzystywane na co dzień przedmioty, które podkreślają swobodę i użytkowy charakter zakątka.

Zdjęcie: Tikkurila

Miłośnicy błogich klimatów i bliskości z przyrodą z powodzeniem mogą postawić na rozwiązania, które pozwolą zaaranżować przy domu warunki niczym z ekskluzywnego hotelu na niewielkiej wyspie. Olejowana podłoga z wykorzystaniem Tikkurila Valtti Plus Wood Oil w kolorze bliskim naturze 5062 oraz pomalowanie poszczególnych elementów pergoli i mebli lakierobejcą Tikkurila Valtii Plus Complete na różniące się w niewielkim stopniu, naturalne odcienie zapewni subtelną grę kolorów oraz skutecznie zabezpieczenie drewna nawet na 12 lat. Dodatki z naturalnych materiałów, jak lniane pufy oraz zasłony, plecione koszyki czy ceramiczne donice dopełnią sielskości przestrzeni.

Zdjęcie: Tikkurila

Tak zaaranżowana pergola może tworzyć wyjątkowe warunki do letniego odpoczynku nie tylko za dnia. Udekorowana lampionami wykreuje zjawiskową aurę, która będzie sprzyjać relaksowi po pracy, jak i stanowić doskonałą bazę do letnich spotkań z przyjaciółmi.

Zdjęcie: Tikkurila

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także