×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Lato w ogrodzie - 10 pomysłów na piękne otoczenie domu

Lato w ogrodzie - 10 pomysłów na piękne otoczenie domu

Autor: Anna Usakiewicz
Dodano: 19 sie 2019 11:40
Zaktualizowano: 21 sie 2019 12:14

Latem każda praca w ogrodzie to prawdziwa przyjemność. Zasadź kwiaty, zadbaj o nawierzchnie i meble, zainstaluj oświetlenie, a ogród wspaniale Ci się odwdzięczy. Także przydomowy taras czy balkon może stać się miejscem wymarzonego relaksu, gdy zadbamy o jego aranżację.

O tej porze roku każdą wolną chwilę chętnie spędzamy na świeżym powietrzu korzystając z pięknej pogody i ciesząc się bujną przyrodą. Aby odpoczynek był jak najbardziej udamy zadbajmy o wygląd naszej przydomowej przestrzeni. Drewniane deski tarasowe, meble, a także donice możemy odnowić samodzielnie. To nie tylko doskonały relaks, ale i sposób na oszczędności. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie preparaty – lazury, impregnaty, bejce, oleje. Nie tylko odświeżą wygląd drewnianych elementów, ale także nadadzą ciekawy kolor, a przede wszytki ochronią przed warunkami atmosferycznymi.

Architekturę naszego ogrodu uzupełnią ścieżki, alejki czy też schodki. Wybór odpowiednich materiałów na nawierzchnie nie będzie problemem, bowiem producenci polecają szeroki wybór wszelkiego rodzaju płyt i kostek o ciekawych kolorach i fakturze. Można je idealnie dopasować do stylu ogrodu. Nic nie sprawia tyle przyjemności, co kwiaty. Jeżeli nie mamy miejsca na rabaty czy skalniaki, możemy zasadzić kwiaty w donicach, tworząc pomysłowe kompozycje, które także także na trasach i balkonach będą zachwycać feerią barw.

Zobacz także: Dom inspirowany naturą - galeria pięknych wnętrz

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także