PARTNER PORTALU
Mała architektura w ogrodzie: pergole, kratki

Mała architektura w ogrodzie: pergole, kratki

Autor: Elżbieta Ławreniuk
15 sty 2015 10:37

Ogród powinien być miejscem, w którym możemy odpocząć. Poza pięknymi kwiatami, drzewami i krzewami pomogą nam w tym elementy, które zbudują odpowiedni klimat - dekoracyjne kratki, łuki czy pergole.

Elementy małej architektury urozmaicają ogrodową przestrzeń, dodają jej charakteru. W połączeniu z ciekawymi gatunkami roślin pomogą stworzyć wyjątkową dekorację ogrodu czy tarasu.

Jednym z najczęściej spotykanych elementów w ogrodach są pergole. Konstrukcje złożone z kolumn i desek zazwyczaj stanowi podporę dla pnących roślin. Czasami pergola może stać się efektownym osłonięciem ścieżek spacerowych. Obok niej ciekawie prezentują się siedziska, razem tworząc przyjemne, zacienione miejsce do odpoczynku.

W ogrodach często spotykamy także łuki ogrodowe i kratki, które doskonale prezentują się w towarzystwie pnących się roślin, drobnych róż czy powojnika. Ustawiona niezależnie np. wzdłuż granicy działki porośnięta zielonym pnączem wprowadzi do ogrodowej przestrzeni odrobinę prywatności. Często spotykamy ją także na balkonach czy tarasach. Tutaj doskonale sprawdzą się w połączeniu z drewnianymi donicami. Razem stworzą wspaniale prezentującą się dekorację, która co ważne zajmie stosunkowo niewiele miejsca.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także