×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Narzędzia do ogrodu: do zbioru ziół, warzyw i owoców

Narzędzia do ogrodu: do zbioru ziół, warzyw i owoców

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
13 lip 2020 12:08

Zbieranie owoców, warzyw czy ziół z własnego gródka wymaga użycia odpowiednich narzędzi. Pomogą nam szybko i bez wysiłku napełnić ogrodowy kosz.

Zioła z własnego zielnika – przydadzą się uniwersalne nożyczki ogrodowe

Uprawa ziół nie wymaga zbyt wielkiego nakładu pracy i jest stosunkowo prosta. Osoby, które zakładają domowe zielniki wiedzą, że zioła z własnej uprawy smakują najlepiej. Najpopularniejsze to: tymianek, rozmaryn, melisa, mięta, bazylia czy oregano. Wybór jest znacznie większy, a ograniczony jest jedynie naszymi potrzebami i ilością miejsca. Niezależnie od tego czy prowadzimy zielnik w domu, na balkonie czy w ogródku to warto zaopatrzyć się w uniwersalne nożyczki ogrodowe, które pomogą nam w zbiorze ziół. 

Własne warzywa – użyj sekatora lub nożyczki ogrodowe

Zbieranie warzyw z krzaków, takich jak pomidory czy ogórki może być czasem kłopotliwe. Szczególnie ogórki potrafią rosnąć na dość grubych łodygach i być problematyczne oraz mało komfortowe w zbieraniu. Podobnie pomidory, jeśli chcemy zbierać jednocześnie całe kiście. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi mały, lekki sekator nożycowy. Doskonale sprawdzą się również nożyczki wyposażone w precyzyjne ostrza idealne do pracy w trudno dostępnych miejscach. Kiedy sezon wegetacyjny zbliża się ku końcowi, można obciąć największe liście na krzakach. Wówczas pomidory będą miały więcej światła i szybciej dojrzeją. 

Winobranie z sekatorem

Zrywanie kiści winogrona może być prawdziwym wyzwaniem. Szczególnie duże, soczyste grona mają dość grube łodygi. Nie ma potrzeby siłować się z nimi – wystarczy zaopatrzyć się w mały, ostry sekator. 

Jabłka na drzewie– zbierak do owoców w akcji

Czasem przy zbiorze jabłek pojawia się problem, jak dostać się do soczystego owoca, który znajduje się na wysokiej gałęzi, poza naszym zasięgiem. Gdy skorzystanie z drabiny nie jest wystarczające wówczas z pomocą może przyjść zbierak do owoców.

Cięte kwiaty – postaw na sekator do kwiatów

Przysłowiową wisienką na torcie podczas przygotowania posiłku w ogrodzie czy na tarasie będzie przystrojenie stołu bukietem ciętych kwiatów z ogrodu. Do takiej aranżacji doskonale pasują róże. Aby szybko stworzyć piękny bukiet z róż i się przy tym nie pokłóć kolcami warto zaopatrzyć się w sekator do kwiatów.

Orientacyjna ceny produktów

Nożyczki ogrodowe uniwersalne – ok. 60 zł

Sekator nożycowy P44Fingerloop – ok. 75 zł

Sekator dźwigniowy, kowadełkowy L PowerGearTMX – ok. 280 zł

Sekator do kwiatów SP14 SolidTM – ok. 35 zł

Nożyczki SP13 SolidTM – ok. 33 zł

Nożyczki SP15 SolidTM – ok. 33 zł

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także