×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Ogród przy domu. Jak go urządzić? Porady, zdjęcia!

Ogród przy domu. Jak go urządzić? Porady, zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
21 lut 2023 09:03
Aktualizacja: 21 lut 2023 13:46

Jak urządzić ogród przy domu? Oto kilka praktycznych wskazówek. Przeczytaj wszystkie. 

Nie ma znaczenia, czy masz do dyspozycji duży ogród, balkon czy niewielki taras. Każdą swoją zieloną przestrzeń możesz urządzić tak, by pozwalała Ci złapać oddech i prawdziwie wypocząć. Najważniejsze, o czym należy pamiętać, to najwyższa jakość mebli i dodatków do ogrodu, dzięki której elementy aranżacji nie będą blaknąć, wyginać się i niszczeć, niezależnie od warunków pogodowych.

Meble do ogrodu

Wiosną i latem więcej czasu spędzamy na powietrzu niż w czterech ścianach. Zatem tak, jak wybieramy najbardziej komfortową sofę do salonu, tak powinniśmy przyłożyć się do wyboru wygodnych mebli do ogrodu. Sofy, fotele i leżaki zadbają o głęboki relaks, natomiast krzesła, ławki i stoły sprawdzą się w trakcie ogrodowych przyjęć i celebracji w mniejszym gronie.

Projekt i zdjęcie: JIO Pracownia Projektowa

Donice z roślinami lub ziołami, oświetlenie 

Ogród czy inna zielona przestrzeń to nie tylko wygodne meble. Świetnie sprawdzą się tu donice z roślinami lub ziołami. Aby je właściwie pielęgnować, dobrze jest wyposażyć się w konewkę, która może być jednocześnie stylowym elementem wystroju. Ostatnim istotnym punktem, jeśli chodzi o aranżację ogrodu, jest zaplanowanie światła. Zewnętrzne oświetlenie punktowe precyzyjnie doświetli otoczenie po zmroku. Nowoczesne pochodnie i lampiony sprawdzą się w dzień jako dekoracja, a po zachodzie słońca zapewnią przytulny klimat.

Realizacja: MM Architekci – Małgorzata i Andrzej Bacik x Dekorian Home. Zdjęcie: Yassen Hristov

Przytulnie w ogrodzie

Dywan zewnętrzny stworzy w ogrodzie domową atmosferę. Stonowany, kolorowy, w geometryczne wzory lub z roślinnym motywem. Wybierz produkt o odpowiednich wymiarach i kształcie. Na sofy, fotele lub krzesła rozrzuć korespondujące z nim poduszki, na oparciach zostaw pledy, które zapewnią ciepło i komfortowy look.

Fot. Moma Studio

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także