×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Ogród w wersji smart - więcej czasu na relaks

Ogród w wersji smart - więcej czasu na relaks

Autor: Anna Usakiewicz
03 kwi 2018 09:35

Technologie smart stają się naszą codziennością. Mamy do czynienia ze telefonami, czy domami w wersji smart. Teraz również do tego kręgu dołączają ogrody smart.

Inteligentnym ogrodem, wykorzystując najnowocześniejszą technologię, możesz zarządzać z każdego miejsca na świecie, gwarantując mu optymalne warunki rozwoju. Takie udogodnienia zapewnia nam Gardena smart system. Jest to innowacyjne rozwiązanie dla właścicieli ogrodów. Dzięki niemu możemy zarządzać wszystkimi pracami pielęgnacyjnymi z poziomu telefonu. W zasięgu ręki jesteśmy w stanie kontrolować nasze zielone sanktuaria z każdego miejsca na świecie. Do lamusa odchodzą czasy, kiedy zaplanowany urlop sprawiał nam kłopot w postaci braku możliwości podlania kwiatów czy skoszenia trawy. Od teraz nie ma to znaczenia. Z dowolnego miejsca na ziemi, o każdej porze dnia i nocy, możemy wygodnie monitorować ogród, sterować urządzeniami należącymi do Gardena smart system i tym samym odpowiednio dostosowywać zabiegi do bieżących potrzeb. Wystarczy, że ma się w kieszeni telefon, w którym na bieżąco śledzi się to, co dzieje się w ogrodzie. Co najistotniejsze, zdalnie można zaplanować prace. 

Jeden system – wiele elementów

Podstawę systemu stanowi aplikacja, za pomocą której możemy sterować wszystkimi pracami oraz inteligentna bramka Gardena – główne centrum komunikacyjne, które zarządza poszczególnymi elementami systemu. Bramka na bieżąco gromadzi dane pochodzące z poszczególnych elementów systemu i przekazuje użytkownikowi aplikacji. Gardena smart system to: robot koszący, sterownik nawadniania, czujnik – smart Sensor, hydrofor elektroniczny, inteligentna bateria oraz wtyczka wielofunkcyjna – smart Power. Każdy pojedynczy komponent wykonuje określone zadanie w systemie. Perfekcyjne koszenie zapewni robot smart Sileno. Funkcja SmartCut gwarantuje nam, że robot koszący nie pozostawia pasów, lecz równomiernie przystrzyżony trawnik. Optymalne zarządzanie wodą jest gwarantowane przez smart sterownik nawadniania. Dzięki inteligentnej aplikacji i ustalonym opcjom programowania można ustawić system nawadniania w określonych odstępach czasu lub w sesji jednorazowej.

Zobacz także inne pomysły dla właścicieli ogrodów 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także